Російські окупанти розмістили десятки «Градів» і танків з порушенням «Мінська» - ОБСЄ

15.08.2019 | 23:14

Озброєння агресора виявлено за допомогою безпілотників дальнього радіусу дії

Спецмісія ОБСЄ зафіксувала на окупованій території Луганської області танки і «Гради» російських військ, які розміщені з порушенням ліній відведення.

Факти опубліковано у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Зокрема, 10 серпня безпілотник виявив 7 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 «Град», 122 мм) на полігоні біля Міусинська (62 км на південний захід від Луганська); 2 буксирувані гаубиці (2А65 «Мста-Б», 152 мм) біля Вільхівки (40 км на схід від Донецька) та 22 РСЗВ (БМ-21) поблизу Хрустального (56 км на південний захід від Луганська).

Озброєння було розміщене з порушенням ліній відведення, визначених Мінськими домовленостями, зазначає ОБСЄ.

Також зафіксовано десятки одиниць важкого озброєння, яке було «розміщене за лініями відведення, однак за межами виділених місць зберігання».

«7 серпня виявлено наявність: танків (невстановленого типу) на полігоні біля Шимшинівки (27 км на південний захід від Луганська) та 16 танків і 16 одиниць буксируваної артилерії на полігоні поблизу Мирного (28 км на південний захід від Луганська), - йдеться у звіті.

Також 10 серпня виявлено «20 танків (невстановленого типу) на полігоні біля Круглика (31 км на південний захід від Луганська)», ще три танки (ймовірно Т-64) перебували біля Хрустального. Окрім того, 5 самохідних гаубиць (2С1), 12 буксируваних гаубиць (Д-30 «Жаба», 122 мм) та 8 танків (невстановленого типу) було виявлено на полігоні біля Міусинська, повідомляє ОБСЄ.

Читайте також