Президент Порошенко заявив про необхідність створення військово-морських сил України

10.04.2015 | 19:21
Фото прес-служби президента України

Ядро флоту становитимуть кораблі-носії ударної зброї, берегові ракетні та арткомплекси, а також морська авіація і морська піхота

Президент України Петро Порошенко заявляє про необхідність створення військово-морських сил.

Про це написав у Tвіттері прес-секретар президента України Святослав Цеголко.

«Порошенко: так само як ми практично з нуля створили армію, мусимо створити військово-морські сили», - повідомив Цеголко.

У прес-службі глави держави повідомили, що про це він сказав в Одесі під час відвідування флагману Військово-морських сил України – фрегата «Гетьман Сагайдачний».

«Україна була, є й буде морською державою», – наголосив Порошенко.

За його словами, запорукою відродження та слави ВМС України стане не лише їхнє технічне переоснащення, а головним у цьому буде справжній український патріотичний бойових дух.

«Упевнений, що спільними зусиллями ми подолаємо всі труднощі і відродимо флот. Головне, що в нас є його основа – ви, військові моряки, вірні присязі і флотським традиціям, готові виконати свій обов’язок перед народом України», – сказав глава держави.

Президент зазначив, що, з урахуванням всіх реальних загроз національній безпеці України, військовий флот має бути сучасним, високотехнологічним, а також сумісним з країнами-партнерами.

«Подібно тому, як ми за рік з нуля створили боєздатну армію на суходолі, ми здатні повторити подібне диво і на морі», – сказав президент, зазначивши, що це завдання потребує значних фінансових ресурсів, які влада буде знаходити, незважаючи на надзвичайно складну економічну ситуацію та ситуацію на сході країни.

«З метою реалізації Морської доктрини України започатковую пілотний проект відродження та розвитку Військово-морських сил», – повідомив президент, зауваживши, що до цієї роботи буде залучено як вітчизняних, так і закордонних експертів.

За словами президента, бойове ядро флоту становитимуть кораблі-носії ударної зброї, берегові ракетні та артилерійські комплекси, а також морська авіація і морська піхота. Для гарантування безпеки та обороноздатності України в Азово-Чорноморському регіоні необхідно у найкоротші терміни розробити та реалізувати Державну цільову програму розвитку кораблебудування на період до 2035 року, сказав Порошенко.

Президент наголосив, що в умовах розв’язаної Росією гібридної війни проти України Військово-морські сили є важливим стабілізуючим фактором у приморських регіонах. За його словами, розвиток приморських територій має стати пріоритетним у вказаних регіонах.

Читайте також