Військо України отримало нове озброєння та військову техніку

23.08.2016 | 13:21

Танки, літаки, гелікоптери, БМП, БТР-ри, реактивні системи пішли до військових частин на Донбас

Українська армія отримали від вітчизняної оборонки нове озброєння та військову техніку.

Сертифікати на більш як 140 одиниць зброї та техніки передав військовим у вівторок, 23 серпня 2016 року, на військовому аеродромі в Чугуєві президент України Петро Порошенко.

За його словами, якщо 2014 року держава максимально відновлювала стару військову техніку, то в 2015-му Збройні сили почали отримувати й нові бойові машини. «А вже в 2016-му році ми починаємо виробництво сучасного обладнання», - наводить слова Порошенка прес-служба Харківської облдержадміністрації.

Порошенко зазначив, що цього року частини ЗСУ отримали вже близько 1000 одиниць техніки. Ще близько 700 одиниць Україні надали міжнародні партнери. Серед них – безпілотники, тепловізори та надійні засоби зв’язку.

«Нове українське військо – обороноздатне, потужне і бойовим духом, і військовою технікою, - заявив глава держави. - Вірю в те, що більше 140 одиниць техніки, яку ми сьогодні передаємо Збройним силам, наблизять День Перемоги. Зусилля дипломатів будуть неефективні, якщо в нас не буде потужного війська».

Серед техніки, яку 23 серпня відправили до військових частин, що несуть службу в зоні АТО, – військові літаки типу Су-27, МіГ-29, вертольоти Мі-8МСБ, танки Т-80, Т-64БВ, бронетранспортери БТР-80, БТР-3ДА, бойові машини піхоти БМП-2, артилерійські та реактивні системи різних типів, зенітні самохідні установки ЗСУ 23-4 «Шилка», новітні радіолокаційні станції, спеціальні колісні автомобілі, а також інша військова техніка. Уся техніка була виготовлена або пройшла модернізацію на підприємствах українського оборонпрому.

Звертаючись у Чугуєві до військових, Президент привітав їх з Днем Прапора та 25-ю річницею Незалежності України.

«Саме ви зробили можливим святкування 25-ї річниці Незалежності України, - наголосив Порошенко. - За два роки, які стали найскладнішими для історії незалежної Украини, ми здобули цінний досвід, на який буде спиратися наша оборона протягом наступних десятиліть. Нова якість Збройних сил України стала можливою завдяки загальнонаціональній солідарності українців, мужності солдат та офіцерів, волонтерів, інженерів, завдяки кожному українцю, який віддавав останні гроші на підтримку волонтерського руху, який на перших етапах взяв на себе частину функцій держави».

Також у ході урочистостей у Чугуєві Президент вручив 26 військовослужбовцям та цивільним працівникам ЗСУ ключі від нових квартир у Харкові. Востаннє харківські військові отримували житло 5 років тому.

На знімку: передача військової техніки для діючих частин Збройних сил України. Чугуїв, 23 серпня 2016 р.

Фото Укрінформ

Читайте також