Україна вшановує пам'ять жертв голодоморів

26.11.2016 | 08:24
Фото Андрія Кравченка

Внаслідок зумисних дій комуністичного Кремля впродовж кількох років Україна втратила близько 10 мільйонів життів – УІНП  

У суботу, 26 листопада, в Україні та світі вшановують пам'ять жертв голодоморів.

До ХХ сторіччя країна, багата чорноземами, з великими традиціями хліборобства, ніколи не знала голоду.

А вже протягом  ХХ сторіччя українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та голод 1946-1947 років.

Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, організований тоталітарним комуністичним (сталінським) режимом СРСР.

«З огляду на масштаби, жорстокість і цинізм здійснення Голодомору, історія сучасної Європи не має аналогів подібних злочинів. Внаслідок зумисних дій комуністичної влади впродовж декількох років Україна втратила близько 10 мільйонів життів», - йдеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті.

Голодомору 1932-1933 років передувала насильницька колективізація сільських господарств, так зване розкуркулення селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі.

Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22-х місяців, – це свідома та цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася, починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, на знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації. Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.

«У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила 4,5 мільйони українців», - пише Укрінформ.

Історики наводять різні цифри померлих від Голодомору – від 5 до 14 мільйонів осіб. У наукових працях демографів зустрічаються такі дані: на початок XXI сторіччя Україна мала нараховувати близько 100 мільйонів населення.

На момент розпаду СРСР 1991 року населення України становило 52 мільйони осіб.

Фото Андрія Кравченка

Читайте також