День пам'яті жертв депортації кримських татарів

18.05.2017 | 10:22

В Україні депортацію кримськотатарського народу визнано геноцидом

18 травня 1944 року за рішенням Державного комітету оборони СРСР з Криму в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану та в деякі регіони РРФСР були депортовані кримські татари.

Всього було виселено 238,5 тисячі кримських татарів, без урахування демобілізованих військових. У результаті депортації загинуло 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина – це діти до 18 років.

В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом.

О 12-й годині в Україні оголосять хвилину мовчання у пам'ять про жертв депортації.

Також о 12:00 в усіх кафедральних храмах УПЦ Київського Патріархату протягом 5 хвилин дзвонитимуть дзвони на знак солідарності з кримськотатарським народом та скорботи. Поминальним дзвоном відзначать цей день у Володимирському кафедральному соборі та монастирях – Михайлівському Золотоверхому, Михайлівському Видубицькому та Феодосіївському.

У Києві в театрі Національної опери о 16-й годині відбудеться Вечір-реквієм за участю Президента України.

Потім о 18-й годині розпочнеться мітинг на Майдані Незалежности, присвячений пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Після мітингу о 20-й годині демонструватиметься прем'єра художнього фільму Ахтема Сейтаблаєва «Чужа молитва».

Окрім Києва, скорботні заходи пройдуть у багатьох містах України – Херсоні, Львові, Вінниці, Чернігові, Житомирі, Одесі та низці інших.

Укрінформ

Читайте також

Революція Гідності. Згадаймо головне

21.11.2021 | 12:28

Ніколи не кажіть, що ідеали Майдану сплюндровані, його надії не справдилися, а рішення не виконані. Це – неправда!  / Укрінформ підготував матеріал до видатної дати