У НАТО закликали посилити ВМС у відповідь на агресивні дії Росії

02.07.2015 | 08:29

Альянс готується протистояти військовим амбіціям РФ на морі

В командуванні НАТО закликали посилити військово-морські сили Альянсу у відповідь на «зухвалі» та «агресивні» дії Росії. Останнім часом військовий флот НАТО в основному брав участь у діях проти терористів і піратів, але тепер настав час протистояти військовим амбіціям РФ, зазначили учасники конференції з питань майбутніх викликів для флоту Альянсу в Лондоні.

«Російська міжнародна морська присутність значно зросла за останні роки, особливо після кризи в Україні в 2014 році. РФ здійснює стеження і збирає інформацію про ВМС НАТО в Балтиці, Атлантиці, Середземному і Чорному морях, іноді використовуючи зухвалі і агресивні методи», - передає DT слова генерала НАТО Адріана Бредшоу з посиланням на France 24.

Генерал Жан-Поль Паломерос підкреслив, що Альянс повинен бути готовий до кризи високої інтенсивності.

Раніше експерти з Center for European Policy Analysis заявили, що збройні сили Росії відпрацьовували сценарій швидкої окупації частини Данії, Швеції, Фінляндії і нападу на одну з країн Балтії. Враховуючи роздробленість Північної Європи, така операція могла б пройти швидко і майже без жертв. Однак роль НАТО і США в системі безпеки Європи залишилася б після цього в минулому.

У середині червня з'явилася інформація, що для стримування ймовірної агресії РФ в Європі США запропонували відправити у кілька країн Балтії і Східної Європи танки, бойові машини піхоти і іншу важку техніку, а також до п'яти тисяч солдатів.

22 червня США оголосили про намір надати для сил швидкого реагування НАТО спецназ, розвіддані та високоякісні військові технології з метою не допустити можливі агресивні дії Росії.

А голова об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі заявив, що Сполучені Штати у разі загострення ситуації у Східній Європі готові перекинути туди додаткові військові сили, крім тих, які вже там присутні.

На знімку: американський авіаносець «Джордж Буш».

За матеріалами France 24 

Читайте також