В Іспанії судять російську мафію

20.02.2018 | 10:02

Слідство стверджує, що злочинці почали відмивати гроші в Іспанії ще в 1990-х роках, прокурори вимагають по 5,5 років ув'язнення

У Мадриді розпочався судовий процес над російською мафією.

Депутата Держдуми від «Єдиної Росії» Владислава Рєзніка та ще 17 людей звинувачують у відмиванні грошей для російського мафіозного угруповання.

Ймовірні очільники злочинного угруповання, Геннадій Петров та Олексій Малишев, досі на свободі, повідомляє BBC.

Вважається, вони перебувають у Росії. Деякі з підозрюваних мають зв'язки з російським урядом.

На суді Рєзнік заявив, що доведе свою невинуватість. Також на лаві підсудних дружина Рєзніка Діана Гіндін та п'ять іспанців, яких звинувачують у допомозі російським злочинцям.

2008 року іспанська поліція провела «Операцію Трійка» і заарештувала 20 підозрюваних російських мафіозі. Зазначається, що російські злочинці почали відмивати гроші в Іспанії в 1990-х роках, коли багаті росіяни стали купувати розкішні вілли на Коста-дель-Соль та Балеарських островах.

Іспанські прокурори вважають, що більш ніж 50 млн євро російської мафії відмила так звана банда «Тамбовська-Малишевська». Вона базується у Санкт-Петербурзі.

Для більшості підозрюваних прокуратура вимагає 5,5 років ув'язнення та накладення штрафів у понад €100 млн. Обвинувачення базуються частково у тому числі на перехопленнях телефонних розмов між підозрюваними та босами мафії.

Імовірного очільника банди Геннадія Петрова заарештували 2008 року. Пізніше він втік до Росії.

Звинувачення стверджує, що банді Петрова «явно вдалося проникнути всередину державного апарату», та що вона «має зв'язки з російською економічною, політичною, судовою та поліцейською владою».

У Росії банда виконувала замовні вбивства, продавала зброю та наркотики, займалася рекетом і фальшувала гроші.

В Італії та Німеччині заарештували 169 осіб за підозрою в причетності до діяльності мафіозного угрупування.

В результаті операції проти угруповання «Ндрангета» вдалося конфіскувати активів на €50 млн, пише ВВС.

Раніше Мадрид розслідував зв'язки оточення Путіна з іспанською мафією.

Читайте також