Футбол на крові: в Росії стартував Кубок світу - 2018. День 1

14.06.2018 | 20:17

Чемпіонат світу з футболу триватиме в Російчькій Федерації на тлі війни проти України 

Росія розв’язала збройний конфлікт на Донбасі, внаслідок якого загинуло понад 10 тисяч людей, зокрема більше двох з половиною тисяч мирних жителів.

Довжина лінії розмежування на Сході України (більше 450 км) дорівнює довжині трьох Берлінських стін (155 км).

У лютому-березні 2014 року РФ провела військову спецоперацію та окупувала український Крим. Анексія півострова стала першим таким випадком у Європі з часів Другої світової війни.

Росія продовжує окупацію українського Криму, міста Севастополь та частини Донбасу. Це майже 44 тисячі квадратних кілометрів — більше 7% української території. Це дорівнює площі Нідерландів або Швейцарії.

Внаслідок анексії Криму та розв’язаного Росією збройного конфлікту на Донбасі 1.5 мільйона людей були змушені покинути свої домівки й стати переселенцями.

Від розв’язаного Росією збройного конфлікту на Донбасі постраждали майже 4 з половиною мільйони людей. Майже 3.5 мільйони потребують гуманітарної допомоги. Понад мільйон людей страждає від нестачі їжі.

Росія не виконує Мінські домовленості. Лише з початку 2018 року місія ОБСЄ зафіксувала понад 100 тисяч випадків порушення режиму припинення вогню. Від артилерійських обстрілів та мін з початку 2018-го загинули понад 100 мирних жителів.

Під час російської окупації Криму на півострові було викрадено щонайменше 44 людини. Шестеро були знайдені мертвими зі слідами тортур. Ще 16-х досі не знайшли. Окупаційна влада не розслідує ці злочини.

Росія утримує у в’язницях щонайменше 64 українських політв’язнів, 40 із них — в окупованому Криму.

Окупований Росією Крим, за даними міжнародних організацій, зокрема Управління Верховного комісара з прав людини ООН, став територією страху й безправ’я. Безпідставні обшуки, показові процеси та заборони спрямовані насамперед проти кримських татар та українців. У вересні 2016-го Росія остаточно заборонила Меджліс кримськотатарського народу. І досі не виконала вимогу Міжнародного суду ООН скасувати цю заборону.

17 липня 2014 року над Донбасом було збито малайзійський «Боїнг» рейсу MH17. Усі 298 людей на борту, зокрема 80 дітей, загинули. Міжнародна слідча комісія встановила, що «Бук», з якого збили літак, належить російським збройним силам і був завезений на Донбас з Росії.

Внаслідок збройного конфлікту, розв’язаного Росією на Донбасі, економіка регіону повністю зруйнована. Точні збитки підрахувати неможливо: економісти оцінюють втрати України в десятки мільярдів доларів. Устаткування багатьох колись потужних українських заводів вивезли до Росії.

Через затоплення шахт внаслідок розв’язаного Росією збройного конфлікту на Донбасі регіону загрожує екологічна катастрофа. Окупаційна влада не допускає експертів для оцінки ситуації та її можливого виправлення.

Міжнародний суд ООН прийняв 17500 сторінок або 29 томів доказів щодо расової дискримінації в окупованому РФ Криму та фінансування Росією тероризму на Донбасі.

Росія щонайменше тричі здійснювала масштабні кібератаки на Україну: рік тому, у червні 2017-го віруси NotPetya та PetyA вразили до 80% підприємств України. В грудні 2016-го організована група хакерів атакувала Міністерство фінансів, Державне казначейство та Пенсійний фонд. 2015-го енергетичні компанії України постраждали від троянської програми BlackEnergy, розробленої російськими хакерами. США розширили санкції проти Росії через кібератаки.

З початку чемпіонату російсько-окупаційні війська 10 разів порушували режим припинення вогню в Донецькій та Луганській областях. 6 разів вогонь вівся з великих калібрів артилерії.

14 червня на чемпіонаті світу відбувся один матч:

Росія - Саудівська Аравія 5:0.

Espreso.tv

Читайте також

Борітеся – поборете! Збираємо кошти для Сил Оборони. На цей раз – для автомобіля медбату «Госпітальєри» (оновлюється)

08.09.2024 | 16:37

ARMIYA’UA від початку рашистської навали 24 лютого 2022 року, як і від початку Великої війни 2014-го, допомагає збирати кошти для Перемоги над російським агресором