Росія - агресор, а не посередник конфлікту на Донбасі. Заява країн ООН

47 держав рішуче засудили продовження Росією дестабілізації ситуації в Україні
Близько 50 країн ООН закликали Москву припинити тимчасову окупацію Криму і підтвердили те, що визнають Росію стороною конфлікту на Донбасі, а не посередником.
Спільну заяву з нагоди 7-ї річниці ухвалення Генеральною асамблеєю ООН резолюції 68/262 «Територіальна цілісність України» оприлюднило МЗС України.
«Сім років тому, 27 березня 2014 року, Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів держав-членів ООН схвалила резолюцію 68/262 «Територіальна цілісність України». Цією резолюцією міжнародна спільнота підтвердила, чітко та на повний голос, свою повну відданість суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах», - мовиться в заяві.
Її автори констатують, що попри чіткі вимоги Генеральної Асамблеї, Росія не зупинила тимчасову окупацію Криму, а навпаки продовжує зухвало порушувати права людини, а також набивати своїми військами український півострів.
«Ці дії Російської Федерації, які підривають суверенітет і територіальну цілісність України, зловживання і порушення нею прав людини осіб, що належать до етнічних та релігійних меншин на півострові та всіх інших, хто виступає проти російської окупації, спонукали Генеральну Асамблею схвалити резолюції 71/205, 72/190, 73/263, 74/168, 75/192 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» та 73/194, 74/17, 75/29 «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів». У цих резолюціях Генеральна Асамблея засудила тимчасову окупацію Криму та закликала Російську Федерацію як державу-окупанта виконувати всі свої зобов'язання відповідно до чинного міжнародного права», - наголошується в заяві.
Ці дії Росії, зазначається в документі, викликали занепокоєння у всьому світі, вони суперечать міжнародному праву, включно зі Статутом ООН, а також йдуть урозріз із Гельсінським заключним актом, міжнародним гуманітарним правом і правами людини: «Намагання Росії узаконити спробу анексії Криму не визнані й не будуть визнані».
«Ми також рішуче засуджуємо продовження Росією дестабілізації ситуації в Україні, особливо дії Росії в окремих районах Донецької та Луганської областей, що свідчать про нехтування нею її зобов'язаннями, взятими згідно з Мінськими домовленостями. Ми підтверджуємо свою підтримку зусиль нормандського формату та тверду відданість мирному вирішенню конфлікту на сході України, відповідно до Мінських домовленостей та з повною повагою до суверенітету та територіальної цілісності України. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником», - мовиться в заяві.
Країни ООН закликають Росію негайно припинити окупацію Автономної республіки Крим та міста Севастополь та повністю виконати відповідні резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації в Криму.
«Ми вітаємо в принциповому плані ініціативу України щодо створення Міжнародної кримської платформи для консолідації зусиль світової спільноти щодо Криму», - наголосили країни-підписанти.
Із заявою виступили: Австралія, Австрія, Албанія, Бельгія, Греція, Грузія, Данія, Естонія Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Ліхтенштейн, Монако, Нідерланди, Коста-Ріка, Латвія, Литва, Люксембург, Нова Зеландія, Норвегія, Португалія , Болгарія, Кіпр, Мальта, Маршаллові Острови, Молдова, Північна Македонія, Польща, Словенія, Хорватія, Румунія, Словаччина, Велика Британія, США, Туреччина, Україна, Мікронезія, Фінляндія, Франція, ФРН, Чехія, Чорногорія, Швеція, Японія.
На знімку: наслідки російських обстрілів мирних міст на сході України. Авдіївка, лютий 2017 року.
Фото Андрія Кравченка
ФОТО ВІЙНИ (оновлюється)
Куди ж ви дивитесь, народи ?!…
Сьогодні ми, а завтра – ви.
Ядерна зброя України. Харківський слід. 1
Україна не просто отримала ядерну зброю у спадок – вона стояла біля її витоків
Війна Росії проти України. Втрати агресора (оновлюється)
Дані Генерального штабу ЗСУ. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій на території України
Ядерний терор Росії: під прицілом АЕС України та Джерело нейтронів
Удар по Саркофагу. Київ пропонує визнати екоцид міжнародним злочином
Битва за Україну. День тисячний
Велика війна України проти Росії. Понад десять років Україна протистоїть одній з найбільших армій світу та ось уже майже три роки героїчно чинить опір повномасштабній навалі московитів