Україна посилила на сході та півдні систему протиповітряної оборони
Міністерство оборони: за останні 2 роки ЗСУ виконали великий обсяг бойових завдань та провели значну роботу у сфері реформування
Україна посилила на своїх південних та східних рубежах систему протиповітряної оборони.
Про це у п’ятницю, 2 вересня, повідомив речник Міністерства оборони України Олексій Чернобай під час брифінгу в Києві.
«З урахуванням наявних сил і засобів нарощено систему протиповітряної оборони у східних та південних регіонах», - сказав речник Міноборони .
За його словами, цей процес пройшов у рамках оборонної реформи, головною метою якої є «набуття Збройними силами України необхідного рівня боєготовності, здатності виконувати завдання з оборони держави, а також підвищення оперативної сумісності зі збройними силами країн-членів НАТО».
За останні 2 роки, зазначив Чернобай, ЗСУ виконали великий обсяг бойових завдань та провели значну роботу у сфері реформування:
На законодавчому рівні затверджено уточнену структуру Збройних Сил, до складу яких включено окремий рід військ – Високомобільні десантні війська – та окремий рід сил – Сили спеціальних операцій.
Сформовано нові військові частини та органи військового управління. Нарощено чисельність кожного виду і роду військ Збройних Сил.
Сухопутні війська, які несуть основне навантаження з виконання завдань в антитерористичній операції, суттєво збільшили свій бойовий склад.
Частку посад бойових та бойового забезпечення у складі бойових бригад Сухопутних військ збільшено з 55 до 70 %.
У Повітряних Силах проведено нарощування бойового складу зенітних ракетних військ. Збільшено кількість справної авіатехніки за рахунок постачання з державних підприємств відремонтованих, нових та модернізованих бойових літаків.
Триває переозброєння радіотехнічних бригад сучасними радіоелектронними засобами вітчизняного виробництва.
Триває відновлення Військово-Морських Сил. Наразі проводяться заходи з нарощування спроможностей надводних сил, за результатами яких вже відновлено 4 бойових кораблі та 7 катерів.
Після завершення державних випробувань, очікується прийняття до складу Військово-морських Сил двох малих броньованих катерів типу «Гюрза-М». До кінця цього року очікується завершення будівництва ще 4 таких катерів.
Розпочато обладнання інфраструктури базування та дислокації кораблів Військово-морських Сил у портах Чорного і Азовського морів.
Переформовано та підготовлено у новому складі окрему бригаду морської піхоти та окрему артилерійську бригаду, які вже виконують завдання в районі проведення АТО. Сформовано реактивний артилерійський полк та окремий батальйон морської піхоти.
Високомобільні десантні війська, наголосив речник МОУ, стали найбільш боєздатною складовою Збройних сил України. Нарощено їх склад, який включає 3 десантно-штурмові, повітрянодесантну та аеромобільну бригади. Суттєво підвищено їх спроможності за рахунок введення до складу бригад танкових підрозділів та підрозділів реактивної артилерії.
Як окремий рід сил сформовано Сили спеціальних операцій. Для набуття ними спроможностей, необхідних для виконання покладених завдань, здійснюється удосконалення та розроблення нормативно-правової бази щодо їх функціонування та застосування. Триває створення ефективної системи управління, яка забезпечить максимальну реалізацію їх можливостей.
У цілому склад Збройних Сил України суттєво нарощено. Протягом минулого року сформовано 15 бойових бригад, 2 полки і 4 батальйони, а також 1 бригаду, 6 полків та 11 батальйонів оперативного, бойового, тилового та технічного забезпечення.
Це забезпечило перехід від застосування окремих ротних та батальйонних тактичних груп, які формувалися «по готовності» у ході мобілізації, мали різний склад, чисельність, оснащеність та відповідно – бойові можливості, до застосування повноцінних бойових бригад, об’єднаних в оперативні та оперативно-тактичні угруповання.
Зазначені зміни у структурі та складі ЗСУ, обраний курс переходу на євроатлантичні принципи та стандарти визначили зміст заходів удосконалення системи управління Збройних Сил.
Вони спрямовані на підвищення спроможностей органів військового управління щодо планування застосування та управління військами в ході відсічі збройної агресії, виконання завдань в районі проведення АТО та на інших напрямках, - наголосив речник Міноборони.
На знімках: (угорі) системи ППО під час військового параду в Києві 24 серпня 2016 р.; (внизу) демонстрація українській делегації можливостей атомного авіаносця США «Гаррі Трумен» поблизу бази НАТО у Середземному морі, 2015 р.
Фото Андрія Кравченка
ФОТО ВІЙНИ (оновлюється)
Куди ж ви дивитесь, народи ?!…
Сьогодні ми, а завтра – ви.
Борітеся – поборете! Збираємо кошти для Сил Оборони. На цей раз – для автомобіля медбату «Госпітальєри» (оновлюється)
ARMIYA’UA від початку рашистської навали 24 лютого 2022 року, як і від початку Великої війни 2014-го, допомагає збирати кошти для Перемоги над російським агресором
Битва за Україну. День дев'ятсот двадцять п’ятий
Велика війна України проти Росії. Понад десять років Україна протистоїть одній з найбільших армій світу та ось уже 2,5 роки героїчно чинить опір повномасштабній навалі московитів
Батальйон «Сибір»: Україна формує підрозділ з росіян, які воюватимуть проти Путіна та Росії - Фоторепортаж
До «Сибіру» входять росіяни та представники етнічних меншин РФ. Батальйон є частиною ЗСУ і піде на бій найближчим часом
Хроніка однієї ночі. За півдоби Росія-терорист випустила по Україні 44 крилаті ракети (оновлюється)
В ООН знайшли «постійні докази» здійснення російськими військами воєнних злочинів в Україні