Хто і чому розстріляв антимайданівця Жиліна?
Руденко: «Обриваються нитки, що ведуть до тих людей, які стояли за драматичними подіями в Україні останніх 3 років»
Увечері 19 вересня в Підмосков'ї на вході до ресторану «Вєтєрок» розстріляли ватажка терористичної організації «Оплот» Євгена Жиліна. Розшукуваний в Україні організатор «тітушок» загинув від кулі невідомого кілера, його супутника поранили. Убивство Жиліна в Росії – знакове. Тому що загинув важливий свідок процесу організації «антимайдану» в Києві, людина, яка багато знає про те, як створювалася «ДНР». Зі смертю 40-річного Жиліна обриваються нитки, що ведуть до тих людей, які стояли за драматичними подіями в Україні останніх трьох років.
Хто такий Жилін
Євген Жилін – колишній співробітник Управління боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ) Харкова. До Євромайдану його звинувачували у викраденні журналіста харківської газети «Новий стиль». Певний час він навіть відсидів у СІЗО за звинуваченням у підриві машини тодішнього секретаря Харківської міськради Геннадія Кернеса. Але Жилін вийшов на волю, довівши свою невинність, і навіть поновився на посаді в УБОЗ.
Після виходу на пенсію в 2010 році Євген Жилін створив громадську організацію «Оплот». Саме ця організація в 2013-2014 роках, за даними МВС, стала основним постачальником на київський Антимайдан так званих «тітушок». Їх метою було залякування, побиття, викрадення євромайданівців. Жилін і його банда, як стверджує міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, cпалювала в Києві і Харкові автомобілі прихильників Євромайдану, влаштовувала бійки, нападала на протестувальників.
Тоді ватажок «Оплоту» не соромився публічно заявляти, що йому дозволено багато що. «Якщо на мою людину хтось замахнеться палицею, то закон дозволяє мені його («нападника» - Ред.) вбити. Якщо у ході затримання злочинця його вбили, з перевищенням повноважень, то кримінальна відповідальність за це передбачена до трьох років, тобто жодна. Людину можуть вбити просто так, і за це нічого не буде», - говорив він.
Після втечі Януковича з країни Євген Жилін заявив, що його організація починає боротьбу за приєднання українських земель до Росії. Свою роботу він розпочав із Донбасу. Один з нинішніх лідерів так званої «ДНР» Олександр Захарченко був керівником донецького «Оплоту». Євген Жилін доклав максимум зусиль для того, щоб активний член його банди очолив «ДНР». В інтерв'ю телеканалу «Дождь» він зізнався, що лобіював призначення Захарченка в Москві. Уже за Захарченка Жилін отримав статус радника з економічних питань, але довго в Донецьку не затримався.
Борги, російський слід або колишні замовники?
Євген Жилін був достатньо важливим учасником – а, відповідно, і свідком – просування в Україні так званої «руської весни». Його «Оплот» звучить у нещодавно опублікованих Генеральною прокуратурою України записах телефонних розмов радника президента РФ Сергія Глазьєва з екс-депутатом Держдуми Костянтином Затуліним (з червня 2014 року - радник голови кримського парламенту - ред.). Саме цю організацію московські куратори проекту «Новоросія» розглядали в якості бойової групи, яка може підтримати «руську весну» на сході України.
Проект «Новоросія» зазнав краху. Москві не вдалося реалізувати плани щодо відокремлення від України східних і південних областей. «Новоросія» та її учасники – це не герої перемоги Путіна, а свідки його поразки, а головне – злочинів на території сусідньої держави. Якщо керівництво Росії коли-небудь притягнуть до відповідальності в суді, то Євген Жилін міг би стати одним із свідків на такому процесі.
Жилін давно не потрібен Москві. В Україні лідера «Оплоту» оголосили в розшук. На батьківщині на нього чекала в'язниця, а в гіршому випадку – смерть від рук тих, хто фінансував «антимайдан». Серед можливих версій вбивства можуть бути і припущення про те, що Жиліна прибрали ті, про кого він знав в Україні дуже багато, або ж кредитори. Для Кремля Жилін завжди був маріонеткою. Як за часів Євромайдану, так і в той період, коли створювалася так звана «Донецька народна республіка». Очевидно, у певний момент лідер «Оплоту» почав занадто багато на себе брати та виходити з-під контролю, що в результаті і призвело до трагічного фіналу.
Хто наступний?
Після вбивства Жиліна в Підмосков'ї, очевидно, спокійно вже не зможуть себе почувати ані лідер «ЛНР» Ігор Плотницький, ані лідер «ДНР» Олександр Захарченко. На першого у серпні цього року вже скоїли замах. Другий, напевно, знає, що після розстрілу його куратора – Жиліна, черга – за ним. Ті, хто зараз утримують владу в Луганську та Донецьку, розуміють, що Москва в будь-який момент може «злити». Плотницький і Захарченко Кремлю не потрібні як свідки або звинувачені. Вони потрібні Путіну лише доти, поки він продовжує свою гру на Донбасі.
Убивство Жиліна може стати початком чергової зачистки бойовиків на території «ДНР» і «ЛНР», які виступають проти повернення в Україну. Нагадаю, що в 2015 році ФСБ неабияк «почистила» ряди особливо завзятих сепаратистів в Донбасі. Зараз Москві потрібна лояльність тих, хто стоїть на чолі псевдореспублик. Кремль наполягає на передачі Україні «ДНР» і «ЛНР» – з особливим статусом і амністією.
Відтепер всі ці плотницькі, захарченки, гіві, мотороли та інші так звані «герої» невдалої «Новоросії» повинні зрозуміти: навіть після втечі в Росію на них може чекати куля. Це в «ДНР» і «ЛНР» вони уявили себе богами і вершителями доль. А в якомусь підмосковному ресторані «Вєтєрок» вони можуть стати жертвою кілера, як той же Євген Жилін. Людина, яка просто в якийсь момент стала зайвим пішаком чужих політичних ігор.
ФОТО ВІЙНИ (оновлюється)
Куди ж ви дивитесь, народи ?!…
Сьогодні ми, а завтра – ви.
Борітеся – поборете! Збираємо кошти для Сил Оборони. На цей раз – для автомобіля медбату «Госпітальєри» (оновлюється)
ARMIYA’UA від початку рашистської навали 24 лютого 2022 року, як і від початку Великої війни 2014-го, допомагає збирати кошти для Перемоги над російським агресором
Битва за Україну. День дев'ятсот двадцять п’ятий
Велика війна України проти Росії. Понад десять років Україна протистоїть одній з найбільших армій світу та ось уже 2,5 роки героїчно чинить опір повномасштабній навалі московитів
Батальйон «Сибір»: Україна формує підрозділ з росіян, які воюватимуть проти Путіна та Росії - Фоторепортаж
До «Сибіру» входять росіяни та представники етнічних меншин РФ. Батальйон є частиною ЗСУ і піде на бій найближчим часом
Хроніка однієї ночі. За півдоби Росія-терорист випустила по Україні 44 крилаті ракети (оновлюється)
В ООН знайшли «постійні докази» здійснення російськими військами воєнних злочинів в Україні