Російські офіцери в місії ОБСЄ є кадровими працівниками спецслужб Росії – генерал ЗСУ

11.01.2017 | 15:23

Один зі спостерігачів з країни ЄС але захищав у Санкт-Петербурзі роботу «Борці за свободу Донбасу»

Український представник Спільного центру з контролю та координації припинення вогню генерал-майор Борис Кременецький упевнений, що російські офіцери в місії ОБСЄ – це кадрові співробітники спецслужб РФ.

Про це він сказав в інтерв'ю «Українській правді».

Генерал-майор визнав, що епізод, коли українські військові не пускали патруль ОБСЄ на місця зберігання відведеної зброї, поки не пересвідчилися, що там немає росіян, є порушенням, однак пояснив, чому виникають такі ситуації:

«Давайте розділимо формальну складову та емоційну. З формальної точки зору, якщо це представник ОБСЄ, у нього є ID ОБСЄ – то немає значення, якої він національності. Ми не можемо вимагати у спостерігача ОБСЄ його національний паспорт. Є відповідна інструкція у всіх наших підрозділах – як поводитися з патрулем ОБСЄ».

«Але є випадки, коли патрулі ОБСЄ відверто лізуть у ті місця, де вони не повинні бути. Звичайно, тут виникає емоційна складова».

Генерал наголосив, що співробітниками спецслужб можуть бути необов’язково росіяни.

Кременецький упевнений, що будь-які російські офіцери в місії ОБСЄ – це кадрові співробітники або ГРУ, або ФСБ.

«Іншого там просто бути не може. Але вони – члени місії, тож користуються всіма привілеями та авторитетом, яким користуються спостерігачі ОБСЄ, незалежно від національності», - каже генерал-майор.

«В ОБСЄ з 652-х спостерігачів 39 – росіяни. Але в нас немає гарантій, що інші країни не можуть надавати інформацію. Є дуже багато колишніх офіцерів з інших країн, які свого часу навчалися в радянських військових закладах. Але якщо ми помічаємо якогось спостерігача за підозрілими справами, ми про це інформуємо», - зазначив він.

«Один зі спостерігачів, - деталізував генерал, - є представником європейської країни, але захищав у Санкт-Петербурзі роботу на тему «Борці за свободу Донбасу». Але це окремий випадок».

Кременецький повідомив, що були випадки, коли після такого деякі спостерігачі просто залишали місію та їхали додому.

Фото з відкритого інтернету

Читайте також

Битва за Україну. День тисячний

19.11.2024 | 21:09

Велика війна України проти Росії. Понад десять років Україна протистоїть одній з найбільших армій світу та ось уже майже три роки героїчно чинить опір повномасштабній навалі московитів