Катастрофа MH17: Bellingcat наводить нові докази походження «Бука»

Доповідь з іменами та фотографіями російських військових водіїв передали міжнародній Слідчій групі, яка розслідує катастрофу MH17
Група розслідувачів Bellingcat опублікувала 5 червня на своєму сайті дослідження, де аналізує по фотографії нові елементи, що «Бук», яким був збитий літак МН17 над Донбасом, є російським, а також надає дані про військових водіїв РФ, які керували вантажівками із «Буками» у червні і липні 2014 року в напрямку до кордону з Україною.
Так, у першій, коротшій доповіді, йдеться про фотографію «Бука», яка була зроблена до трагедії рейсу MH17. Ця фотографія була поширена російським механіком, який перебував у Курську, імовірно, навесні 2013 року.
«Команді Bellingcat вдалося виявити «відсутню ланку» – фотографію, на якій видно маркування негабаритного вантажу на «Бук 332», зняту до його транспортування в колоні у червні 2014 року. На фотографії, знятій російським механіком, ймовірно, навесні 2013 року, видно «Бук 332» з тими ж білими транспортними маркуванням, що було видно на ньому в Україні незадовго до і незабаром після збиття MH17. Ця фотографія «Бука 332», на якій повністю видно бортовий номер, а також маркування негабаритного вантажу, – остання за часом зйомки з виявлених нами, знятих до його транспортування в колоні в червні 2014 року, коли друга цифра бортового номера була вже зафарбована, - розповіли дослідники.
За їхніми даними, фотографія російського механіка була знята у техпарку 53-ї зенітно-ракетної бригади, «що можна встановити по ще одній фотографії, знятій там же і завантаженій курсантом у серпні 2014 року», додали в Bellingcat.
«Ця фотографія має геотег у техпарку 53-ї бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом. Достовірність геотеги підтверджується порівнянням елементів фотографії із супутниковим знімком, - йдеться у повідомленні.
Друга, довша доповідь Bellingcat, під заголовком «MH17 – Водії вантажівок у російських колонах з «Буками» в червні і липні 2014 року». Це дослідження вказує на солдатів-водіїв, які могли транспортувати «Бук» до російсько-українського кордону, після чого його перемістили на схід України, де й був збитий літак рейсу MH17, повідомляє Радіо Свобода.
«В останній частині вищезгаданої доповіді описані маршрут і місце призначення колони, яка перевозила 23-25 червня «Буки» 2-го дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади, а також маршрут і пункт призначення колони, яка перевозила 19-21 липня 2014 року «Буки» 1-го дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади. Першу колону востаннє зняли на в’їзді в Міллерово. Вона, напевно, продовжила шлях до тимчасової бази в районі Міллерова, звідки згодом «Бук 332» був перевезений на російсько-український кордон біля міста Донецьк Ростовської області, а звідти – на територію України. Друга колона, мабуть, рухалася далі на південь до військового табору на північний захід від міста Каменськ-Шахтинський», - йдеться у дослідженні.
Крім того, у доповіді також вивчаються раніше невідомі відео, на яких присутня та ж вантажівка і трал, що перевозили «Бук 332». Ці відео зняті наприкінці 2014 року, і на них на тралі перевозять танк, згодом помічений в Луганській області України.
Дослідники вказують, що практично всі військові водії, які брали участь у транспортуванні «Буків» у колоні, поміченої в червні 2014 року, офіційно закінчили військову службу наприкінці червня або на початку липня 2014 року.
«Хоча по сторінках деяких водіїв у соціальних мережах незрозуміло, чи повернулися вони додому після закінчення строкової служби… Імена військових водіїв у доповіді замінені на псевдоніми для захисту їхніх особистих даних. З тієї ж причини всі особи водіїв на фотографіях заретушовані», - йдеться у дослідженні.
У Bellingcat повідомили, що доповідь зі справжніми іменами та незаретушованими фотографіями передали міжнародній Спільній слідчій групі, яка розслідує катастрофу MH17.
Нагадаємо, літак рейсу МН17 Амстердам - Куала-Лумпур був збитий у небі над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На борту цивільного лайнера знаходилися 298 осіб – 283 пасажири та 15 членів екіпажу. Всі вони загинули.
Восени 2016 року Міжнародна слідча група (JIT*) представила висновки, згідно з якими малайзійський «Боїнг» був уражений ракетою «земля-повітря» з установки «Бук», що стріляла з району донбаського містечка Сніжне (у той момент знаходилося під контролем «ДНР»). Слідча група представлена п'ятьма країнами: Малайзія, Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна. Росія від участі у спільному розслідуванні групи відмовилася.
ФОТО ВІЙНИ (оновлюється)
Куди ж ви дивитесь, народи ?!…
Сьогодні ми, а завтра – ви.
Ядерна зброя України. Харківський слід. 1
Україна не просто отримала ядерну зброю у спадок – вона стояла біля її витоків
Війна Росії проти України. Втрати агресора (оновлюється)
Дані Генерального штабу ЗСУ. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій на території України
Ядерний терор Росії: під прицілом АЕС України та Джерело нейтронів
Удар по Саркофагу. Київ пропонує визнати екоцид міжнародним злочином
Битва за Україну. День тисячний
Велика війна України проти Росії. Понад десять років Україна протистоїть одній з найбільших армій світу та ось уже майже три роки героїчно чинить опір повномасштабній навалі московитів