Війни б не було, якби у 2008-му Грузія та Україна отримали план набуття членства НАТО - дипломат

Долгов вважає, що обидві нації зробили висновки з кривавих уроків
Посол України в Грузії Ігор Долгов бачить прямий зв'язок між трагічними подіями в Грузії та Україні і з тим, що вчасно наші держави не отримали план набуття членства НАТО.
Про це дипломат сказав в інтерв’ю «Главкому».
«У 2008 році і Україна, і Грузія подавали заявки на членство в НАТО. І Бухарестський саміт тоді прийняв рішення, що так, ці країни будуть членами НАТО в майбутньому. Але однозначної відповіді щодо плану набуття членства тоді прийнято не було. До минулого можна ставитися по-різному. Але головне – добре вивчити уроки, які отримали Грузія та Україна. Це криваві уроки, з яких кожна нація зробила свої висновки», - сказав Долгов.
Він зазначив, що сьогодні НАТО вже набагато ближче до Грузії та України, і вважає, що є хороші перспективи.
«Подивіться на офіційні документи – і українські, і грузинські, на зміни законодавства України, на пропозиції щодо нової редакції конституції Грузії. Європейська та Євроатлантична інтеграція – це базові, фундаментальні пріоритети зовнішньої політики двох країн», - наголосив Долгов.
«Більше того, - зазначив він, - подивіться на внутрішні українські документи щодо політики безпеки, на оборонну доктрину, стратегію нацбезпеки. Президент Порошенко визначив чіткі завдання: до 2020 року трансформувати Збройні сили, Міністерство оборони, весь безпековий сектор України з метою приведення у максимальну відповідність до стандартів НАТО. Це крок, без якого про всі подальші формальні чи політичні рішення говорити передчасно. Треба відповідати стандартам і мати збройні сили, які готові діяти спільно. Ми цей шлях успішно долаємо».
Фото Олександра Клименка
ФОТО ВІЙНИ (оновлюється)
Куди ж ви дивитесь, народи ?!…
Сьогодні ми, а завтра – ви.
Ядерна зброя України. Харківський слід. 1
Україна не просто отримала ядерну зброю у спадок – вона стояла біля її витоків
Війна Росії проти України. Втрати агресора (оновлюється)
Дані Генерального штабу ЗСУ. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій на території України
Ядерний терор Росії: під прицілом АЕС України та Джерело нейтронів
Удар по Саркофагу. Київ пропонує визнати екоцид міжнародним злочином
Битва за Україну. День тисячний
Велика війна України проти Росії. Понад десять років Україна протистоїть одній з найбільших армій світу та ось уже майже три роки героїчно чинить опір повномасштабній навалі московитів