Кремль розширює фронт: лише Польщу хакери атакують 14,5 тисячі разів на день

Rzeczpospolita: Захід лише тепер починає усвідомлювати небезпеку: за пропагандою в інтернеті стоїть Москва
Росія веде все активнішу війну у кіберпросторі: однією з цілей Москви є Польща, де щодня фіксується понад 14 тисяч атак з російського напрямку.
Про це повідомляє польське видання Rzeczpospolita.
«Кремль розширює фронт боротьби із Заходом. Лише в Польщі хакери атакують 14,5 тисяч разів щодня», - пише видання.
Наголошується, що російські хакери дуже активні в Польщі: упродовж останніх півроку вони провели 2,5 млн атак на цілі в Польщі. З цього приводу глава міноборони Польщі Антоній Мацеревич під час візиту до Канади зазначив, що «це вже не холодна війна.., це – початок дуже гарячої війни».
Газета підкреслює, що Захід лише тепер починає розуміти проблему: за пропагандою в інтернеті стоїть Москва. Зокрема, уряд Іспанії усвідомив, що Росія стоїть за підтримкою в інтернеті референдуму в Каталонії, у США прокуратура завершує розгляд справи про втручання Кремля у минулорічні президентські вибори. Активне втручання в інформаційному плані відчули також у Франції, коли Москва активно підтримувала націоналістку Марін Ле Пен у ході президентських виборів. Натомість британський прем'єр-міністр Тереза Мей кілька днів тому відкрито звернулася до російської влади: «У мене простий месседж до Росії: ми знаємо, що ви робите. Ви не виграєте».
Німецький експерт Александер Рар, який добре знає російські реалії, зазначає, що це лише початок, і «брудних ігор» у кіберпросторі ставатиме більше.
Видання підкреслює, що стратегія Росії спирається на два стовпи. З одного боку це – використання соціальних медіа, а також лідерів громадської думки, які, маючи тісні контакти з Кремлем, і розповсюджують фальшиву інформацію. З іншого боку, хакери викрадають важливу інформацію і навіть намагаються паралізувати ключову інфраструктуру для безпеки країн.
Американський експерт з питань Росії у Rand Corporation Самюель Чарап підкреслив, що можливості Росії у кіберпросторі можна порівняти з можливостями США і Китаю.
На переконання експерта, Захід втратив багато часу, поки усвідомив загрозу з боку Москви. Відтак російські олігархи встигли стати акціонерами Facebook чи Twitter, і лише наприкінці жовтня Вашингтон офіційно заборонив використовувати в органах влади антивірусну програму Касперського, яку підозрюють у шпигунстві на користь Кремля.
Чарап наголошує, що це буде нелегка боротьба, оскільки в РФ немає одного осередку ведення пропагандистської війни.
«Путін лише задає загальний напрям боротьби в інтернеті», - констатував американський експерт.
ФОТО ВІЙНИ (оновлюється)
Куди ж ви дивитесь, народи ?!…
Сьогодні ми, а завтра – ви.
Ядерна зброя України. Харківський слід. 1
Україна не просто отримала ядерну зброю у спадок – вона стояла біля її витоків
Війна Росії проти України. Втрати агресора (оновлюється)
Дані Генерального штабу ЗСУ. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій на території України
Ядерний терор Росії: під прицілом АЕС України та Джерело нейтронів
Удар по Саркофагу. Київ пропонує визнати екоцид міжнародним злочином
Битва за Україну. День тисячний
Велика війна України проти Росії. Понад десять років Україна протистоїть одній з найбільших армій світу та ось уже майже три роки героїчно чинить опір повномасштабній навалі московитів