Що їсти взимку, аби не захворіти. Інструкція від лікаря-дієтолога

27.11.2017 | 09:23

Скільки взимку треба їсти сала, чому корисні квашені продукти та яка їжа шкідлива в холодну пору року. Пояснює лікар-дієтолог Оксана Скиталінська

Є багато корисних продуктів, які необхідні нашому організму. Але перш за все потрібно сказати про ту їжу, яку вживати не можна, яка погіршує стан здоров’я і шкодить нам.

На жаль, саме ці шкідливі продукти в українців щодня на столі:

На першому місці – їжа яка містить цукор, це рідкі та шипучі напої, нектари та соки.

На другому – випічка та солодощі, все що містить поєднання, борошна, цукру та жиру.

Третє місце це – смажена їжа, вона перевантажує нашу травну систему, печінку та нирки. Коли ви вживаєте смажену їжу, органи не в змозі засвоювати поживні речовини та вітаміни, а направляють свою енергію на боротьбу за виживання організму.

Четверте – варто відмовитися від глибоко переробленої їжі, яка містить консерванти, це - ковбаси, сосиски, їжа тривалого зберігання.

Що треба їсти взимку

А тепер про те що має бути в вашому раціоні. Найперше, це – овочі!

Взимку корисними є морква, капуста різних видів кольорова, броколі, кольрабі, звичайна, а особливо квашена. Адже саме капуста посилює здатність печінки відновлювати організм, підвищує імунітет і піклується про наші клітини.

Потім важливо вживати продукти, які містять фітонциди та пригнічують розмноження вірусів і бактерій. А це один зубчик часнику, одна долька  цибулі, одна четверта чайної ложечки імбиру в чай, пів чайної ложечки куркуми в якусь страву на день.

Велику увагу варто приділити саме квашеним продуктам взимку це – помідори, огірки, капуста адже вони сприяють росту корисної мікрофлори кишечника.

Будете вживати квашені продукти – буде менший ризик підхопити віруси та застуду і захворіти надовго.

Ще важливими є продукти, які містять вітаміни D, бо саме в холодну пору року нам не вистачає сонця. І тут на першому місці яйця, але вони мають бути обов’язково не круті, а рідкі.

Яйце – це мега корисний продукт. В його складі амінокислоти, всі білки які живлять і відновлюють наш організм. Жовток – це фосфоліпіди, які дбають про здорову нервову систему, печінку є профілактикою хвороби Альцгеймера і Паркінсона.

Тому яйця мають бути щодня в нашому раціоні. Можна вживати сирі перепелині яйця. Але якщо у вас є вибір між домашнім курячим яйцем і промисловим перепелиним, обирайте звичайно куряче.

Корисно в день з’їсти половинку грейпфруту, бо цитрусові багаті вітаміном С і омолоджують наш організм. Не відмовляйтеся від салату із зелені.

Якщо любите шоколад, то зверніть увагу на упаковку - не менше ніж 80% має бути вміст какао. А краще візьміть чайну ложку порошку какао на стакан води і зробіть такий напій, без молока та цукру.

Любите з молоком? не проблема! Можна власноруч зробити рослинне молоко. Для цього візьміть жменьку горіхів, залийте на ніч водою, вранці злийте її і залийте окропом пів стакану, збийте блендером, процідіть, додайте до какао і корисний напій для організму готовий.

Взимку потрібно вживати правильні жири, такі як сало, але лише невеликий шматочок, як фаланга нашого пальця. Ще одна умова, воно має бути не смаженим чи копчений, а  свіжим або замороженим. 

Сало – це дуже корисний продукт, він містить корисні жири, які нагадують оливкову олію, вони знімають запалення, окислення, справді зігрівають.

Сало не сприяє росту холестерину, не дає розвиватися атеросклерозу і позитивно впливає на весь організм.

Варто завжди пам’ятати про дози всіх продуктів, які ви вживаєте, щоб це було дійсно корисно.

Espreso.tv

Читайте також