Росія не може вказувати, чи бути Україні та Грузії в НАТО – Столтенберг

05.04.2019 | 16:45
Photo Andrew Kravchenko

Ці країни є незалежними та суверенними націями, які мають суверенне право обирати свій шлях

Сам підхід до того, що прагнення України, Грузії чи іншої країни приєднатися до НАТО «провокує» Росію на більшу агресію, є неправильним та небезпечним, оскільки не Москві вирішувати, хто може та має отримати членство в Альянсі.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.

«Грузія та Україна є незалежними й суверенними націями, які мають суверенне право обирати свій шлях» – відповів глава Альянсу на запитання журналістки Бі-Бі-Сі про те, чи правильно публічно оголошувати відкрите запрошення для Грузії й України в НАТО, оскільки це провокує Росію до створення більшого напруження.

Столтенбрег наголосив: лише ідея того, що членство Грузії чи України в НАТО є «провокацією», дійсно небезпечна.

«Таким чином, - додав він, - ви визнаєте, що Росія має право вирішувати, що її сусіди можуть робити, а чого ні»..

Столтенбрег нагадав, що його рідна країна, Норвегія, є «невеликою державою на кордоні з Росією». У цьому зв'язку складно уявити, щоби Радянський Союз у 1949 році диктував, чи може Норвегія бути членом Альянсу, підкреслив Столтенберг.

«Точно у такий спосіб, Грузія та Україна мають власне право обирати свій шлях… Лише країни-аспіранти і НАТО можуть вирішувати зрештою, коли вони мають отримати членство», - підкреслив генеральний секретар НАТО.

На знімку: делегація України на атомному авіаносці Військово-морських сил США «Гаррі Трумен» у Середземному морі, грудень 2015 р.

Фото Андрія Кравченка

Читайте також