Росія - агресор: Порошенко підписав закон про деокупацію Донбасу

20.02.2018 | 17:41

Закон передбачає стратегію президента щодо повернення окупованих територій під український суверенітет

Президент Петро Порошенко підписав закон про деокупацію Донбасу.

Про це він повідомив на засіданні воєнного кабінету.

«Агресор не очікував опору українського народу, волонтерів, які зруйнували плани найвищих кабінетів Кремля.

Тому буде символічно, якщо сьогодні, через чотири роки після початку агресії, 20 лютого, я підпишу закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській області», - сказав президент.

«Цей закон передбачає мою стратегію, як головнокомандувача, повернення окупованих територій під український суверенітет. У цьому законі ми кваліфікуємо Росію, як державу-агресора. Визначено, що саме РФ окупувала наші території.

Закон суттєво посилює правову базу застосування Збройних сил України та інших силових підрозділів для оборони», - продовжив Порошенко.

Також він заявив, що закон не порушує жодних міжнародних зобов'язань України, зокрема Мінські домовленості.

«Як це хоче представити зараз Російська Федерація, виправдовуючи своє небажання, відвертий саботаж імплементації домовленостей», - сказав президент.

Порошенко повідомив про підготовку «консолідованих претензій» до Росії щодо повного відшкодування всіх збитків.

18 січня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про реінтеграцію Донбасу, яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

У документі визначається дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, – 20 лютого 2014 року.

Законом передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу Збройних сил.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів та норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

За матеріалами Gazeta’ua та Укрінформу

Читайте також