Лауреатом Літературної премії Євросоюзу вперше стала українка

23.05.2019 | 14:45

До короткого списку премії від України також увійшли Вікторія Амеліна з романом «Дім для Дома» та Маркіян Камиш з повістю «Чормет»

Українська письменниця Гаська Шиян стала першою лауреаткою Літературної премії Європейського союзу від України.

Про повідомляє ARMIYA’UA з посиланням PEN Ukraine.

Письменниця здобула премію за свій новий роман «За спиною», який навесні 2019 року вийшов у видавництві «Фабула». Твір розповідає  про 27-річну успішну українку, життя якої змінилося після того, коли її хлопцеві прийшла повістка в армію.

«Цей роман не просто стилістично вправний і зрілий, але й важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст, – роблять висновок члени Українського журі премії. – Авторка переводить цю війну з безпечної рубрики «десь там на дикому Сході» у тривожну рубрику «тут, у нашій спільній Європі». Бо цей конфлікт – справді тут, на нашому континенті, і він у той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців».

Серед лауреатів премії – письменники з Австрії, Великої Британії, Греції, Грузії, Ірландії, Італії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Фінляндії та Франції.

Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми «Креативна Європа».

Автори-переможці отримують грошову винагороду в розмірі 5 тис євро, а також підтримку з боку «Креативної Європи», спрямовану на переклад та міжнародну промоцію їхніх творів.

Урочиста церемонія нагородження переможців відбудеться у Брюсселі у вересні 2019 р.

Цього року Україна вперше долучилася до Літературної премії ЄС.

Літературна премія Європейського союзу – це щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих авторів художньої прози з різних європейських країн.

Читайте також