У Ризі відкрили пам'ятник Тарасові Шевченку (фото)

06.11.2015 | 13:25
Рига, 6 листопада 2015. Відкриття пам'ятника Шевченку. Фото Андрія Кравченка

Урочиста церемонія пройшла за участі прем'єр-міністрів України та Латвії

У п’ятницю, 6 листопада, в Ризі відбулося урочисте відкриття пам'ятника Тарасові Шевченку.

Церемонія відкриття пройшла за участі прем'єр-міністрів України Арсенія Яценюка, Латвії Лаймдоти Страуюми, дипломатів та представників української діаспори, повідомляє сайт українського уряду.

Яценюк зазначив, що поява пам’ятника стала можливою завдяки українській громаді Латвії, меценатам, «які знайшли можливість зібрати кошти і збудувати пам’ятник українському візіонеру Тарасу Шевченку».

Він висловив вдячність прем’єр-міністрові  Латвії за те, що латвійський ряд також доклав зусиль, аби цей пам’ятник постав у Ризі.

Яценюк наголосив, що пам’ятник зображає молодого Кобзаря: «Шевченку було 23 роки, коли він написав «Реве та стогне Дніпр широкий». Йому було 29, коли він написав «Розриту могилу». Він, молода людина, показав візію майбутньої України. Він тут такий же молодий, як і молода українська держава».

Глава уряду України підкреслив, що в історії України та Латвії «були темні сторінки - це сторінки совєтської окупації».

«Тарас Шевченко був тією людиною, яка боролася з імперіалізмом, з людиноненависницькими режимами. Він боровся за свободу, за свободу українського народу, і він боровся за те, щоб Україна була в сім'ї вольній, новій. І ця сім'я – це велика Європа», - сказав Яценюк.

«Ми робимо все для того, щоби Україна дійсно стала частиною великої об'єднаної Європи. Цей шлях непростий. Але іншого шляху немає. Це шлях до свободи, процвітання, щоби Україна вийшла з тих всіх складних випробувань, які лягли на долю нашого народу», - підкреслив Яценюк.

Глава українського уряду нагадав слова Тараса Шевченка: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає». «Тому тільки вперед, тільки правильна боротьба за наше майбутнє, разом з нашими латвійськими друзями», - сказав Яценюк.

Фото Андрія Кравченка

Читайте також