Хроніка війни: 29 травня 2014 року загинув генерал Кульчицький

29.05.2021 | 12:34

Смерть Кульчицького була показовою стратою, яку провела Росія після того, як генерал сказав, що готовий дійти до Москви і стріляти до останнього патрона - побратими бойового генерала

Цього дня 2014 року, на Донбасі в зоні бойових дій, під час антитерористичної операції у Слов’янську, загинув генерал-майор Національної гвардії України Сергій Кульчицький (1963-2014).

29 травня 2014 року, вертоліт Мі-8, на якому знаходився Кульчицький, був збитий бойовиками російських окупаційних військ неподалік гори Карачун.

Це був його четвертий виліт на Карачун і останній день перед відпусткою… Тоді загинуло 12 чоловік – шість військовослужбовців Національної гвардії України, включаючи екіпаж гвинтокрила, та шість – представників спецпідрозділу МВС України.

Серед загиблих нацгвардійців, крім генерала Кульчицького, були командир екіпажу гелікоптера полковник Сергій Бульдович, начальник групи бойової та спеціальної підготовки в/ч 3024, майор Віталій Курилович, старший бортовий технік - інструктор вертолітної ескадрильї в/ч 2269 капітан Сергій Кравченко, інструктор (старший кулеметник) відділення кулеметників взводу вогневої підтримки в/ч 3028 Західного оперативно-територіального об’єднання, прапорщик Віктор Ліпський та інструктор (старший кулеметник) взводу вогневої підтримки 2-ї роти спецпризначення в/ч 3028 Західного оперативно-територіального об’єднання, прапорщик Валентин Білошкурський. 20 червня 2014 року за виняткові військові заслуги перед Українською державою, героїзм та самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету України, Сергію Кульчицькому було посмертно присвоєно звання Героя України.

Інших загиблих було відзначено орденом «За мужність» І ступеня (посмертно).

 

 

Пам’ять військового гідно вшанована – зокрема, Батальйону оперативного призначення НГУ, який генерал Кульчицький почав формувати із бійців Самооборони Майдану, присвоєно почесне найменування – «батальйон ім. Героя України генерала Кульчицького». Його ім’ям називають вулиці в українських містах, йому встановлюють погруддя, а на могилі на Личаківському цвинтарі Львова завжди море квітів.

Але найпочеснішим і для загиблого, і для його рідних є світла пам’ять, яку по собі залишив Небесний генерал у серцях сотень людей, яких на життєвому шляху зводила з ним доля.

Яким він був? Дуже щирим, товариським. Любив дружину, сім’ю, музику (ходив у оперу), природу. Мав «золоті руки» – міг власноруч до гвинтика перебрати двигун БТРа, полагодити дах у занедбаній будівлі, а налаштовані ним автомати для необстріляних новачків і по сьогодні справно стріляють. Його називали другим батьком та ангелом-охоронцем. Він сам обходив блокпости, літав на вертольоті. Цілеспрямований, зібраний, підтягнений – ідеальний військовий. Для багатьох генерал Кульчицький був символом нової української армії – сильної, надійної, боєздатної.

За матеріалами Укрінформу

Читайте також