Хроніка війни: 29 травня 2014 року загинув генерал Кульчицький

Смерть Кульчицького була показовою стратою, яку провела Росія після того, як генерал сказав, що готовий дійти до Москви і стріляти до останнього патрона - побратими бойового генерала
Цього дня 2014 року, на Донбасі в зоні бойових дій, під час антитерористичної операції у Слов’янську, загинув генерал-майор Національної гвардії України Сергій Кульчицький (1963-2014).
29 травня 2014 року, вертоліт Мі-8, на якому знаходився Кульчицький, був збитий бойовиками російських окупаційних військ неподалік гори Карачун.
Це був його четвертий виліт на Карачун і останній день перед відпусткою… Тоді загинуло 12 чоловік – шість військовослужбовців Національної гвардії України, включаючи екіпаж гвинтокрила, та шість – представників спецпідрозділу МВС України.
Серед загиблих нацгвардійців, крім генерала Кульчицького, були командир екіпажу гелікоптера полковник Сергій Бульдович, начальник групи бойової та спеціальної підготовки в/ч 3024, майор Віталій Курилович, старший бортовий технік - інструктор вертолітної ескадрильї в/ч 2269 капітан Сергій Кравченко, інструктор (старший кулеметник) відділення кулеметників взводу вогневої підтримки в/ч 3028 Західного оперативно-територіального об’єднання, прапорщик Віктор Ліпський та інструктор (старший кулеметник) взводу вогневої підтримки 2-ї роти спецпризначення в/ч 3028 Західного оперативно-територіального об’єднання, прапорщик Валентин Білошкурський. 20 червня 2014 року за виняткові військові заслуги перед Українською державою, героїзм та самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету України, Сергію Кульчицькому було посмертно присвоєно звання Героя України.
Інших загиблих було відзначено орденом «За мужність» І ступеня (посмертно).
Пам’ять військового гідно вшанована – зокрема, Батальйону оперативного призначення НГУ, який генерал Кульчицький почав формувати із бійців Самооборони Майдану, присвоєно почесне найменування – «батальйон ім. Героя України генерала Кульчицького». Його ім’ям називають вулиці в українських містах, йому встановлюють погруддя, а на могилі на Личаківському цвинтарі Львова завжди море квітів.
Але найпочеснішим і для загиблого, і для його рідних є світла пам’ять, яку по собі залишив Небесний генерал у серцях сотень людей, яких на життєвому шляху зводила з ним доля.
Яким він був? Дуже щирим, товариським. Любив дружину, сім’ю, музику (ходив у оперу), природу. Мав «золоті руки» – міг власноруч до гвинтика перебрати двигун БТРа, полагодити дах у занедбаній будівлі, а налаштовані ним автомати для необстріляних новачків і по сьогодні справно стріляють. Його називали другим батьком та ангелом-охоронцем. Він сам обходив блокпости, літав на вертольоті. Цілеспрямований, зібраний, підтягнений – ідеальний військовий. Для багатьох генерал Кульчицький був символом нової української армії – сильної, надійної, боєздатної.
За матеріалами Укрінформу
ФОТО ВІЙНИ (оновлюється)
Куди ж ви дивитесь, народи ?!…
Сьогодні ми, а завтра – ви.
Ядерна зброя України. Харківський слід. 1
Україна не просто отримала ядерну зброю у спадок – вона стояла біля її витоків
Війна Росії проти України. Втрати агресора (оновлюється)
Дані Генерального штабу ЗСУ. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій на території України
Ядерний терор Росії: під прицілом АЕС України та Джерело нейтронів
Удар по Саркофагу. Київ пропонує визнати екоцид міжнародним злочином
Битва за Україну. День тисячний
Велика війна України проти Росії. Понад десять років Україна протистоїть одній з найбільших армій світу та ось уже майже три роки героїчно чинить опір повномасштабній навалі московитів