Харківське КБ ім. Морозова представило український варіант «Граду»
При наявності коштів конструктори обіцяють швидко завершити модернізацію для передачі виробу Збройним силам України
Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова (ХКБМ) представило нову розробку реактивної системи залпового вогню «Верба».
За словами військових конструкторів, українська «Верба» за вогневими та технічними характеристиками набагато перевищує свого попередника БМ-21 «Град», який був створений ще в радянські часи.
«Ця машина у 7 разів швидше готується до того, щоб стріляти, у 4 рази швидше передає топографічну обстановку, яка складається там, де вона знаходиться, і в тому місці, куди треба стріляти», - сказав під час прес-туру на підприємство генеральний конструктор ХКБМ Володимир Вакуленко.
«Що це дає? Що приїхав, швидко прицілився, вистрілив і поїхав. Тебе не встигли засікти вороги», - поділився він, спілкуючись із журналістами.
Говорячи про інші характеристики «Верби», Вакуленко зазначив, що на підготовку до ведення вогню цієї системи загалом потрібно у 5 разів менше часу, аніж звичайному «Граду», зокрема, машина вже зараз має підвищену прохідність та порівняно невелику вагу.
Система розміщена на шасі вітчизняного автомобіля «КРАЗ» та оснащена кабіною на 5 місць. Керування вогнем, прицілювання та перезаряджання здійснюється в автоматичному режимі з кабіни без безпосереднього втручання екіпажу. Вага модернізованої РСЗВ «Верба» становить близько 20 тонн, система здатна розвивати швидкість до 85 км на годину.
За словами Вакуленка, для доведення установки до заданого рівня Конструкторському бюро необхідне фінансування в сумі близько 16 млн. грн. «Верба» ще має пройти відповідні випробування перед тим, як її можна буде передати Міністерству оборони України.
У разі отримання коштів, зазначив генеральний конструктор, ХКБМ може досить швидко завершити модернізацію виробу.
Україна придивляється до протиракетної системи типу «Залізний купол»
Таран: перші кроки щодо створення протиракетної оборони України були зроблені 2020 року
В Україні набув чинності закон про оборонні закупівлі
Реалізація закону дозволить змінити законодавство у сфері оборонних закупівель з радянського на європейське та наблизити Україну до стандартів НАТО
Україна створює ударний безпілотник «Сокіл-300» - Фото
У разі належного фінансування робіт з проєктування та виготовлення БПЛА Конструкторське бюро «Луч» за рік може передати безпілотник на державні випробування
Прикордонники отримали нові штурмові гвинтівки, що замінять автомати АК
У майбутньому модель UAR-15 повністю замінить радянські автомати Калашникова
В Україні випробували ракету Вільха-М: попадання з першого пострілу
Випробування тривають в рамках проекту створення вітчизняних високоточних 300 мм реактивних боєприпасів з максимальною дальністю понад 100 км