Медсанбат: підтримка тилу
Врятуй своє життя - проект Віктора та Олени Пінчук
На сайті medsanbat.info з'явилася перша соціальна реклама для підтримки мирного населення в тилу.
Кампанія стала частиною проекту Віктора та Олени Пінчук «Медсанбат» з навчання військових медиків. Її основним завданням буде інформування мирних громадян про правила поведінки при загрозі початку військових дій, обстрілі та контакті з пораненим.
Обличчям інформаційної кампанії про правила безпечної поведінки на територіях, де точаться або потенційно можуть початися бойові дії, став український телевізійний ведучий Олександр Педан.
Розширення проекту «Медсанбат» - це необхідність, пов'язана з величезними жертвами серед мирного населення: з початку конфлікту на сході нашої країни вони втричі перевищують жертви серед військових і добровольців. Мета цієї інформаційної кампанії - надати людям, які проживають у зоні бойових дій, інформацію, яка допоможе врятувати їхнє життя та зберегти здоров'я.
Олександр Педан виступив з ініціативою допомогти людям, які потрапили в зону бойових дій, і, як результат, - спільно з командою «Медсанбат» була розроблена серія соціальних роликів та інформаційних матеріалів для проекту «Медсанбат: підтримка тилу». Для роботи над усіма матеріалами кампанії були залучені зарубіжні експерти проекту «Медсанбат», які мають багаторічний досвід роботи в зонах збройних конфліктів.
Олександр Педан: «У січні ми були в зоні АТО і бачили, як поводилися маріупольці під час вибухів у місті. Люди стояли біля вікон своїх квартир і знімали те, що відбувається на мобільні телефони! Тим самим по максимуму піддавали себе небезпеці. Адже більшість смертей і поранень на сході пов'язані з тим, що люди не дотримуються найпростіших, елементарних правил безпеки. Ми хочемо це змінити!».
Ольга Руднєва, керівник проекту «Медсанбат»: «З листопада 2014 проект Віктора та Олени Пінчук« Медсанбат» підготував понад 3 тисячі військових медиків, які зараз рятують життя на полі бою. Кожен десятий отримав повну екіпіровку згідно зі стандартами НАТО. Ми постаралися зробити максимум, аби бійця, якого можна врятувати, було врятовано. Але, на жаль, дуже часто мирні жителі, що знаходяться у зоні проведення АТО, не мають доступу до елементарних медичних послуг і стають жертвами військового конфлікту. Ми хочемо навчити їх правилам виживання. Адже якщо ти попереджений, значить озброєний».
Всього підготовлені три 30-секундних ролика українською та російською мовами.
Додаткова інформація про правила безпечної поведінки на територіях проведення бойових дій та поради експертів будуть розміщені на сайті проекту «Медсанбат» у розділі «Медсанбат: підтримка тилу» - www.medsanbat.info/civil.