Волкер бачить, як Україні під час війни з Росією вступити до НАТО

Країни з окупованими територіями могли б за певних умов могли б стати членами Півнчноатлантичного альянсу
Американський дипломат Курт Волкер бачить для України шлях вступу до НАТО навіть за умов втрати територіальної цілісності та війни з Росією.
Про це колишній спецпредставник США з питань України сказав під час онлайн-дискусії «Як посилити західний курс України», яка відбулася в рамках Київського безпекового форуму.
«Росія хоче не дозволити країнам, таким як Україна, Грузія, Молдова, вступити до Альянсу. І вона окупувала певні території у цих країнах. А члени Альянсу не мають особливого бажання приймати до своїх лав країни, в яких є території, що окуповані Росією, оскільки за п'ятою статтею (стаття 5 Статуту НАТО говорить про те, що напад на будь-яку країну-члена НАТО розглядатиметься як напад на весь Альянс) це автоматично означало б необхідність воювати з Росією і відвойовувати ці території силою», - пояснив Волкер.
Тому дипломат запропонував, аби П'ята стаття не стосувалася цих територій. Це б дозволило не давати Росії можливість блокувати країнам вступ до НАТО у зв'язку з тим, що вона окупувала їхні території.
«Словом, відповідна країна та НАТО підписують угоду, що п'ята стаття не буде стосуватися окупованих територій: ми зобов'язуємося першими не застосовувати силу, щоб їх повернути, і підтримуватимемо лише мирну реінтеграцію цих територій та відновлення цілісності країн, що прагнуть вступити до НАТО. Це має позбавити Росію стимулів щодо продовження окупації цих територій», - зазначив Волкер.
Київ та НАТО мають тривалу історію тісних стосунків у співпраці на шляху євроатлантичної інтеграції України.
На знімку: літак-винищувач з атомного авіаносця ВМС США «Гаррі Трумен» здійснює демонстраційний політ для урядової делегації України на одній з баз НАТО у Середземному морі, грудень 2015 року.
Фото Андрія Кравченка
Через загарбання Криму Росією НАТО хоче тримати на сході Європи посилену військову присутність
Альянс вибудовує політику так, щоб Крим було повернуто Україні – представник США в НАТО
Ризики співпраці з КНР для відносин України з ЄС, США та НАТО – дослідження «Нової Європи»
Презентацію аналітичної записки можна переглянути в онлайн-режимі 8 жовтня
Євросоюз визнав європейські прагнення України
«Ми підтвердили наші зобов’язання щодо зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом» - заява сторін за підсумками 22-го саміту ЄС
Україна та НАТО створюють канал обміну секретними документами
Реалізація проекту стане кроком, без якого Київ не можемо бачити себе членом Північноатлантичного альянсу
НАТО готове прийняти у свою штаб-квартиру українського представника
Це стало можливим після того, як Україна отримала статус партнера Програми розширених можливостей