У НАТО говорять про потребу активізації підтримки України
Водночас в Альянсі також хочуть бачити зміни в кількох важливих сферах України
Прогрес Києва у переході на стандарти НАТО є очевидним, але ще багато потрібно зробити, а тому Північноатлантичний альянс повинен активізувати свою підтримку України.
Про це під час дискусійної панелі на тему «НАТО-Україна: шлях вперед», організованої виданням Kyiv Post та представництвом НАТО в Києві, заявила директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне, передає Укрінформ.
За її словами, країни-члени Альянсу абсолютно чітко артикулюють, наскільки Україна є важливою для трансатлантичної безпеки і наскільки важливими є суверенітет, територіальна цілісність і здатність України протидіяти зовнішній агресії.
Кляйне зауважила, що є різні думки з приводу реалізації щорічної національної програми співробітництва Україна–НАТО.
Вона підкреслила, що у штаб-квартирі НАТО панує переконання, що у порівнянні з ситуацією, яка була ще кілька років тому, є «величезна різниця»: більша націленість Києва на досягнення результату, зосередження на реалізації цілей.
Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні підкреслила, що «НАТО має активізувати свою політичну і практичну підтримку України».
У цьому контексті вона наголосила на важливості навчань «Непорушна стійкість» із протидії гібридним загрозам у сфері критичної інфраструктури в Чорноморському регіоні, які цими днями відбуваються в Одесі.
«Прогрес в Україні видно, і це – дуже важливо», - зауважила Кляйне.
Вона назвала декілька сфер, де Україна має зробити крок уперед.
Йдеться, зокрема, про зміни в системі цивільного контролю і демократичного нагляду за системою безпеки й оборони України, чітке визначення і практичну реалізацію стратегічних цілей, а також покращення архітектури національного планування в оборонному секторі.
На її переконання, дуже важливо вдало поєднати планування з політичною підтримкою, виділенням ресурсів й імплементацією усіх реформ.
Кляйне наголосила, що реформи потрібні не заради реформ, а для безпеки українців і майбутнього країни.
«Якщо ми підемо з чіткими цілями і стратегічною витримкою то результат буде»,- резюмувала під час дискусії директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне.
Як повідомлялося, цього тижня в Одесі тривають спільні з НАТО командно-штабні навчання «Непорушна стійкість» з протидії гібридним загрозам критичній інфраструктурі у Чорноморському регіоні.
Мета навчань – розбудова стійкості системи державних органів України у сфері протидії гібридним загрозам та кризового реагування за рахунок посилення міжвідомчої і цивільно-військової співпраці, планування та забезпечення готовності.
На знімку: корабель НАТО під час одного з міжнародних навчань у Чорному морі, порт Одеса.
Фото Андрія Кравченка
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд