Україна та НАТО посилять військову присутність у Чорному морі
Ситуація в Чорноморському регіоні погіршується у зв’язку з тим, що Росія нарощує свою військову присутність та змінює баланс сил – Таран і Столтенберг обговорили проблеми
Україна та НАТО домовилися посилити військову присутність у Чорноморському регіоні.
Такого результату було досягнуто під час обговорення безпекової ситуації на сході України та в акваторії Чорного моря, яке провели міністр оборони України Андрій Таран та генсекретар НАТО Єнс Столтенберг, інформує прес-служба Міноборони.
«Сторони погодилися посилити присутність сил і засобів на суходолі, морі та в повітряному просторі чорноморського регіону шляхом збільшення патрулювання у повітрі та присутності кораблів військово-морських сил країн-членів Альянсу», - йдеться в повідомленні.
Міністр оборони України висловив зацікавленість в налагоджені спільного обміну інформацією про обстановку в цьому регіоні та запросив держави-члени НАТО приєднатися до національних стратегічних навчань, що заплановані до проведення на півдні України восени цього року.
Під час обговорення безпекової ситуації в акваторії Чорного моря, зазначає прес-служба, співрозмовники погодилися, що ситуація продовжує погіршуватися у зв’язку з тим, що Росія нарощує свою військову присутність та змінює баланс сил.
Міністр оборони наголосив на незворотності реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору та подякував за рішення Північноатлантичної ради про визнання України Партнером з розширеними можливостями (Enhanced Opportunity Partner – EOP).
Таран зазначив, що новий статус України розширить можливість для діалогу та взаємовигідної співпраці із союзниками, включаючи обмін інформацією, нові посади для військовослужбовців ЗСУ у штабах військової командної структури Альянсу, більш широкий доступу до програм взаємосумісності та навчань, у тому числі за тематикою Статті 5 Північноатлантичного договору, які відкриті лише для його держав-членів та учасників цієї Програми.
Міністр оборони також наголосив на необхідності поновити регулярні засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів, а також запевнив, що Україна, як надійний партнер НАТО, продовжуватиме надавати сили та ресурси до операцій з урегулювання криз під проводом Альянсу та Сил реагування НАТО.
Таран запросив Столтенберга з офіційним візитом до України, повідомляє прес-служба.
Як писала ARMIYA’UA, Київ та НАТО мають достатньо тривалу історію тісних стосунків у співпраці на шляху євроатлантичної інтеграції України.
На знімках: літаки-винищувачі з атомного авіаносця ВМС США «Гаррі Трумен» здійснюють демонстраційні польоти для урядової делегації України на одній із баз НАТО у Середземному морі, грудень 2015 року.
Фото Андрія Кравченка
На цю тему:
На шляху до НАТО Україна має провести відповідні реформи – Барбора Маронкова
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії