Джапарова закликала посилити присутність НАТО у Чорноморському регіоні

08.09.2020 | 19:03

Необхідна розробка нових ініціатив з метою стримування зростаючого військового потенціалу Росії та у зв’язку з мілітаризацією Криму

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова закликала посилити присутність НАТО в Чорноморському регіоні у зв’язку з мілітаризацією Росією Кримського півострова.

Свою позицію вона висловила під час дискусії про майбутнє Альянсу, повідомляє ARMIYA’UA.

«Безпека України та НАТО – неподільні, а зміцнення співпраці в регіоні Чорного та Азовського морів – наш спільний пріоритет. Закликала посилити присутність Альянсу в регіоні в контексті мілітаризації», - написала у Twitter Джапарова.

Як повідомляє МЗС, Джапарова висловила вдячність за запрошення Україні взяти участь у процесі формування бачення Альянсу щодо свого майбутнього.

«Ми раді поділитися нашим баченням щодо того, як посилити політичний вимір НАТО», - сказала вона.

Учасники заходу обмінялися думками щодо шляхів зміцнення впродовж наступних 10 років політичного та військового вимірів Альянсу для більш ефективного реагування на нові виклики та загрози.

Джапарова детально поінформувала про перебіг реформ в Україні задля досягнення поставлених цілей, серед яких – членство в НАТО та безпекові виклики, пов’язані із агресією РФ, а також окреслила всі найважливіші позиції і/ бачення України щодо НАТО та членства в Альянсі.

Перша заступниця міністра наголосила, що Україна готова до активної участі у дискусіях та широких консультаціях з державами-членами НАТО з усього кола питань заради ефективного внеску до колективної безпеки, розвитку демократичних суспільств та посилення стійкості до гібридних загроз.

Джапарова приділила окрему увагу важливості посилення військового співробітництва з Альянсом з метою гарантування безпеки в регіоні Чорного та Азовського морів, особливо в контексті агресивних дій РФ в регіоні: «Маємо міркувати не усталеними форматами та категоріями щодо безпеки, а бути проактивними та виходити за межі «звичного».

Перша заступниця міністра, зокрема, закликала до розробки нових ініціатив та платформ з метою стримування зростаючого військового потенціалу Росії, а також інтеграції деяких компонентів ініційованої Україною «Кримської платформи» з метою збільшення безпеки в Чорноморсько-Азовському регіоні.

У форумі також взяли участь перший заступник міністра закордонних справ Грузії Вахтанг Махароблішвілі, глава Ради національної безпеки Кахабер Кемоклідзе та директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко.

Довідково: У грудні 2019 року лідери країн-членів НАТО закликали Генерального секретаря НАТО розпочати аналітичний процес щодо посилення політичного виміру Альянсу. З цією метою було створено Групу з десяти експертів на чолі із американцем Вессом Мітчеллом, заступником голови правління Центру аналізу європейської політики та Томасом де Мейзьєр, колишнім міністром внутрішніх справ та міністром оборони Німеччини. Група розпочала відповідні консультації з країнами-членами та партнерами НАТО, фахівцями з питань євроатлантичної безпеки та лідерами думок. Генеральний секретар представить розроблені експертами рекомендації на розгляд лідерів країн-членів НАТО під час їхньої зустрічі 2021 року.

Читайте також