Росія може розгорнути ядерну зброю в окупованому Криму – заява України в ООН
Київ закликає світ не закривати очі на небезпеку: треба негайно щось робити
Україна висловила стурбованість з приводу можливого розгортання Росією ядерного потенціалу на окупованому Кримському півострові.
Позицію Києва висловив заступник Постійного представника України в ООН Юрій Вітренко на засіданні Генасамблеї ООН 11 листопада, повідомляє ARMIYA’UA.
«Нинішнє перетворення Криму у величезну військову базу може свідчити про можливість розгортання ядерного потенціалу на окупованому півострові, що підриває без'ядерний статус України. Це має негайно змінитися», - заявив Вітренко.
За його словами, для Росії характерне невиконання нею міжнародних зобов’язань щодо ядерної безпеки.
«Міжнародне співтовариство не повинне закривати очі на цю небезпеку», - наголосив Вітренко.
Представник України також нагадав російській делегації, що необдумані спроби Росії взяти під контроль ядерні об'єкти та матеріали, розташовані на Кримському півострові, суперечать міжнародному праву та Статуту МАГАТЕ.
«В результаті окупаційна держава перешкоджає інспекторам МАГАТЕ отримати доступ до місць зберігання ядерних та радіоактивних матеріалів – як у Криму, так і на Сході України», - поінформував Вітренко.
Як відомо, у грудні 2019 р. Генасамблея ООН ухвалила резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів». У документі міститься пункт про захоплені РФ ядерні об’єкти та інфраструктуру на окупованій території.
У резолюції також міститься заклик до РФ «утриматися від зусиль щодо розширення своєї юрисдикції на ядерні об’єкти та інфраструктуру в Криму», а також висловлюється занепокоєння з приводу використання захоплених українських підприємств оборонної промисловості.
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії