Росія може розгорнути ядерну зброю в окупованому Криму – заява України в ООН

12.11.2020 | 14:08

Київ закликає світ не закривати очі на небезпеку: треба негайно щось робити

Україна висловила стурбованість з приводу можливого розгортання Росією ядерного потенціалу на окупованому Кримському півострові.

Позицію Києва висловив заступник Постійного представника України в ООН Юрій Вітренко на засіданні Генасамблеї ООН 11 листопада, повідомляє ARMIYA’UA.

«Нинішнє перетворення Криму у величезну військову базу може свідчити про можливість розгортання ядерного потенціалу на окупованому півострові, що підриває без'ядерний статус України. Це має негайно змінитися», - заявив Вітренко.

За його словами, для Росії характерне невиконання нею міжнародних зобов’язань щодо ядерної безпеки.

«Міжнародне співтовариство не повинне закривати очі на цю небезпеку», - наголосив Вітренко.

Представник України також нагадав російській делегації, що необдумані спроби Росії взяти під контроль ядерні об'єкти та матеріали, розташовані на Кримському півострові, суперечать міжнародному праву та Статуту МАГАТЕ.

«В результаті окупаційна держава перешкоджає інспекторам МАГАТЕ отримати доступ до місць зберігання ядерних та радіоактивних матеріалів – як  у Криму, так і на Сході України», - поінформував Вітренко.

Як відомо, у грудні 2019 р. Генасамблея ООН ухвалила резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів». У документі міститься пункт про захоплені РФ ядерні об’єкти та інфраструктуру на окупованій території.

У резолюції також міститься заклик до РФ «утриматися від зусиль щодо розширення своєї юрисдикції на ядерні об’єкти та інфраструктуру в Криму», а також висловлюється занепокоєння з приводу використання захоплених українських підприємств оборонної промисловості.

Читайте також