Яценюк: Україна за підтримки США має шанс і мусить стати членом НАТО
Голова Київського безпекового форуму окреслив своє бачення перспектив розвитку відносин України та США з приходом до влади демократа Джо Байдена
Україна за підтримки нової адміністрації США може досягти своєї історичної мети – стати членом НАТО.
Таке переконання висловив екс-прем’єр-міністр України, голова Київського безпекового форуму Арсеній Яценюк під час онлайн дискусії КБФ 27 січня.
«Членство в НАТО – це історична місія, якої ми можемо досягти. Є шанс зробити це з новою адміністрацією США. Ми втратили таку можливість 2008-го. Давайте зараз використаємо шанс долучитися до НАТО, аби Україна отримала план дій щодо членства в Альянсі», - сказав Яценюк.
Політик висловив переконання, що нова адміністрація США захищатиме та підтримуватиме Україну, як це було за часів Обами-Байдена. При цьому він процитував історичну промову тоді віце-президента Байдена у Верховній Раді 2015 року, коли той сказав, що США не визнаватиме сфери впливу за жодною країною, а суверенні держави мають право на власні рішення і на вибір союзів.
«Переконаний, що це дуже чіткий знак, що Сполучені Штати за адміністрації Байдена зроблять усе можливе, аби Україна отримала план дій щодо членства в НАТО», - сказав Яценюк.
Він вважає, що це може стати історичною місією нової адміністрації США: «захистити Україну, зробити Україну невід’ємною частиною найсильнішого демократичного альянсу у світі - в НАТО».
Голова КБФ зауважив, що на порядку денному двосторонніх відносин України та США насамперед має стояти відновлення територіальної цілісності та незалежності України:
«Ми переконані, що американська адміністрація ніколи не визнає незаконну анексію, тиснутиме на Росію та накладатиме санкції, доки РФ повністю не виконає Мінські домовленості – не в російській інтерпретації, а в українській, в інтересах українського народу».
Водночас він висловив сподівання на підтримку економічних реформ в Україні з боку нової адміністрації США.
Яценюк вважає також, що на порядку денному має стояти питання підтримки українського війська: «Ми переконані, що нова адміністрація допоможе українській армії стати більш потужною і надасть їй летальну оборонювальну зброю».
«Очікуємо, що адміністрація відновить міцний альянс між Сполученими Штатами та Європейським Союзом. Адже це була ціль Росії – підірвати єдність між США та ЄС і так перемогти в битві проти демократії в Європі та Штатах», - наголосив український політик.
При цьому він закликав керівництво України до рішучішого впровадження реформ та подолання корупції.
Голова КБФ оптимістично висловився щодо майбутнього двосторонніх відносин США та України і бачить успіх в об’єднанні зусиль двох країн.
«США пройшли тест на демократію. Після усього, що трапилося, США стали навіть сильнішими. Сполучені Штати були, є і будуть взірцем реальної демократії. А що сильніша Америка, то сильніша Україна, і навпаки. Тож маємо об’єднати зусилля і зробити США та Україну більш процвітаючими. І ми маємо можливість цього досягти з новою адміністрацією і новим президентом США», - сказав Яценюк.
Київський безпековий форум – головний міжнародний форум України з проблем війни та миру, української та глобальної безпеки, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» 2007 року.
Фото Андрія Кравченка
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд