Росія зосередила біля кордонів України майже 110 тисяч військових – заява Києва в ООН

18.09.2021 | 16:59
Photo Andrew Kravchenko

Постачаючи зброю на окуповані території, Кремль навмисно дестабілізує європейську архітектуру контролю над озброєннями

Україна закликала Росію припинити поставки озброєнь на окуповані території.

Таку заяву напередодні зробив заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко на неформальному засіданні Ради Безпеки, присвяченому незаконній торгівлі стрілецькою зброєю та легкими озброєннями, передає Укрінформ.

«Ми користуємося цією нагодою, щоб укотре закликати Російську Федерацію виконати свої обов’язки та зобов'язання з міжнародного права, а також чинні міжнародні документи…, включаючи резолюції Ради Безпеки ООН, припинивши дестабілізуючі незаконні поставки озброєнь в Україну без зволікань», - сказав Вітренко.

Він нагадав, що з березня 2021 року Україна перебуває під загрозою великомасштабного воєнного вторгнення з боку Росії через зосередження близько 110 000 військових РФ поблизу східних кордонів України та в окупованому Криму.

За словами Вітренка, Росія, постачаючи зброю на окуповані території, зокрема під виглядом так званих гуманітарних конвоїв, «навмисно дестабілізує не тільки субрегіональну, а й усю європейську архітектуру контролю над озброєннями».

Дипломат також процитував слова Генерального секретаря ООН, який на початку російської агресії заявляв, що «зброя та важке озброєння продовжують невпинно надходити в Україну з Росії», і це є ключовою перешкодою для деескалації ситуації, а також що «необхідно домогтися безпеки на кордоні між двома країнами», яку б засвідчила міжнародна перевірка.

У квітні 2021 року глава зовнішньополітичної служби Євросоюзу Жозеп Боррель повідомляв, що Росія стягнула до українського держкордону близько 150 тисяч своїх військових – найбільшу  чисельність військ, яку коли-небудь розгортала РФ. Також на кордоні з Україною, за словами Борреля, тоді були розміщені всі види підрозділів, включаючи госпіталі.

Фото Андрія Кравченка

Читайте також