Україна виходить із системи розшуку злочинців СНД - Яценюк

«Москва не виконує наші процесуальні доручення»
Україна 24 серпня цього року виходить із системи розшуку злочинців у рамках СНД і переходить на використання прямих каналів, синхронізованих з базами даних Інтерполу.
Про це у вівторок, 20 серпня, повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час презентації нової системи контролю біометричних даних громадян у Міжнародному аеропорту «Бориспіль».
«Україна з 24 числа (серпня – ред.) виходить з бази розшуку країн СНД, оскільки Москва не виконує наші процесуальні доручення, і наше приєднання до баз даних Інтерполу означає, що тепер ми стали частиною єдиної системи розшуку злочинців», - сказав Яценюк.
За його словами, приєднання до баз даних Інтерполу було однією з основних умов співпраці України з європейськими партнерами та однією з умов лібералізації візового режиму.
«Нарешті, через 20 років ми отримали доступ до баз даних Інтерполу. І тепер кожен, хто перебуває у міжнародному розшуку, перевіряється Держприкордонслужбою, інформація приходить з баз даних Інтерполу», - сказав Яценюк.
«Той, хто в Інтерполі, - додав прем’єр-міністр, - не зможе пройти держкордон України, і буде затриманий українськими правоохоронцями».
Як зазначив перший заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк, спільна база з Інтерполом працює з 15 серпня на пунктах пропуску в тестовому режимі
«Це питання вирішено. На сьогоднішній день з 15 серпня ми проводимо у тестовому режимі прямий канал з Ліоном», - доповів Серватюк прем'єр-міністру.
За словами керівника ДПС, біометрична система контролю встановлена вже на 98 зі 157 пунктів пропуску. На 44 з них є можливість сканування відбитків пальців.
До кінця вересня 2015 року, повідомив Серватюк, системою сканування відбитків пальців обладнають ще 24 такі пункти,
Біометрична система контролю встановлюється у рамках виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.
Фото Андрія Кравченка
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд