Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст

08.12.2024 | 13:15

Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному  ринку

Відбиваючи збройну агресію росії та відстоюючи свій суверенітет, Україна водночас бореться за економічну свободу та справедливу торгівлю для всього світу.

Про це пише у Facebook доктор економічних наук, професор Тетяна Камінська, повідомляє ARMIYA'UA.

На підтвердження такої точки зору українська науковиця наводить дані видання Forbes Україна.

Запаси корисних копалин в Україні оцінюються в понад 110 мільярдів тонн, що охоплює близько 100 різних видів ресурсів, розміщених по всій країні. За даними Forbes Україна, ці резерви оцінюються приблизно в $15 трильйонів – приголомшлива цифра, яка може навіть занижувати загальну вартість, виключаючи деякі ресурси нижчої вартості.

Основні регіони, багаті на ці ресурси – Крим, Луганськ, Донецьк та Запоріжжя – є саме тими територіями, які є мішенню або окуповані російськими військами. Разом зі значними родовищами в таких регіонах, як Дніпро, Харків, Полтава та Кривий Ріг, лише ці території представляють мінеральні багатства, що перевищують $10 трлн.

Найпоказовішим є те, що росія, яка вже є багатою на ресурси країною, націлена на Україну не через дефіцит – йдеться про ринкову монополізацію та маніпуляцію цінами. Контроль над цими ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному  ринку.

Це робить боротьбу України не лише битвою за суверенітет, а й боротьбою за економічну свободу та справедливу торгівлю для всього світу. Усі зусилля на підтримку України – це крок до збереження міжнародних ринків та забезпечення справедливого розподілу природних багатств.

Читайте також