Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
Суд Боснії та Герцеговини ухвалив остаточне рішення про відмову в екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку розшукує Росія за звинуваченням у тероризмі.
Апеляційна колегія суду 2 грудня постановила, що законні вимоги для її екстрадиції не були дотримані, повідомляє ARMIYA’UA з посиланням на видання N1.
Суддя Хасія Масович заявила, що утримання під вартою Хадісової, яке тривало понад два місяці, має бути відповідно скасовано. Остаточне рішення щодо її звільнення мало відбутися до 6 грудня.
Зараз справа про екстрадицію переходить до Міністерства юстиції БіГ для офіційного вирішення. Тим часом, адвокат Хадісової Емір Газіч стверджував, що немає підстав для її подальшого утримання під вартою, і запропонував альтернативні заходи, включаючи щотижневий звіт поліції.
33-річну Хадісову заарештували, коли вона прибула до Сараєво зі Стамбула 29 вересня з трьома дітьми. Вона заперечувала звинувачення, включаючи звинувачення в причетності до ІДІЛ, стверджуючи, що втекла з Чечні, щоб уникнути насильства, і жила в Туреччині протягом останнього десятиліття. Під час її затримання її дітей помістили в дитячий заклад поблизу Сараєво.
Одночасно Хадісова подає заяву про надання притулку в Боснії, посилаючись на побоювання за свою безпеку в разі повернення до Росії. Суддя Масович зазначила, що процес надання притулку, особливо щодо жінки з маленькими дітьми, має бути прискорений, щоб вирішити питання про обмеження її пересування та забезпечити правовий захист.
Як повідомляла ARMIYA’UA, 4 грудня в столиці України місті Києві відбулася акція з вимогами випустити на свободу Селіму Хадісову. Учасники акції звинуватили Росію в переслідуванні чеченської біженки за політичні погляди та допомогу бійцям національно-визвольного руху Ічкерії і виступили із відповідним зверненням.
На знімку: акція на підтримку чеченської біженки Селіми Хадісової, Київ, 4 грудня 2024 року.
Фото Сергія Долженка
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу