Україна робить велику помилку, ігноруючи Ініціативу Тримор'я - Лубківський
Саміт ІТМ у Бухаресті визначив 40 пріоритетних проектів, і мільярдні інвестиції пропливають мимо України
Україна робить велику помилку, фактично відмовившись від активної участі у процесі реалізації новітнього європейського геополітичного проекту – Ініціативи Трьох морів.
Так точку зору висловив український дипломат Маркіян Лубківський, аналізуючи результати Третього саміту лідерів країн ІТМ, який 18 вересня завершився в Бухаресті.
«Україна, на жаль, припустилася грубої політичної та дипломатичної помилки й економічного прорахунку, не взявши участь у першому саміті ІТМ у Дубровнику у 2016 році, хоча нас туди запрошували», - вважає Лубківський.
«Через це, - наголошує він, - ми втратили шанс стати країною-засновником ІТМ. Як наслідок, у наступні роки учасники Ініціативи вирішили, що повноправно брати участь у ній може лише держава-член ЄС. Але навіть як партнер ми не беремо сьогодні участі в жодному великому новому міжнародному інфраструктурному, енергетичному чи гуманітарному проекті в рамках ІТМ!».
Проте українській дипломатії, зазначає Лубківський, «не варто опускати руки – навпаки, є сенс спробувати надолужити згаяні час і можливості, бути наполегливими та взяти на найвищому можливому рівні участь у наступному саміті ІТМ, який пройде наступного року в Словенії».
Дипломат наголошує, що «тепер, через стару помилку, нам треба буде виборювати статус країни-партнера».
Лубківський рекомендує підготувати та презентувати власний серйозний пакет проектів/пропозицій, які є цікавими як для України, так і держав-учасниць ІТМ.
Серед можливих пріоритетів, на його думку, – інфраструктурні проекти, зокрема для розвитку транспортних коридорів, які поєднають Україну із Західною та Центральною Європою, а також розвиток шляхів всередині країни.
Крім того, вважає дипломат, можна з допомогою партнерів привести до європейських стандартів державні переходи на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, або ж за прикладом Хорватії запропонувати програму розвитку інфраструктури оптоволоконного зв'язку на західних територіях України, де її не існує.
Учасниками Третього саміту ІТМ у Бухаресті стали Польща, Хорватія, Болгарія, Угорщина, Австрія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія, Чехія і Естонія. У якості запрошеного в роботі саміту взяла участь делегація Молдови.
Конкретним результатом саміту у Бухаресті стало передусім визначення переліку із 40 пріоритетних проектів у трьох основних сферах – транспортній, енергетичній та електронно-цифровій.
В рамках саміту пройшов бізнес-форум, у якому брали участь понад 600 представників бізнесу з держав ІТМ, ЄС, США та сусідів Євросоюзу, у тому числі низки українських компаній.
На знімку: Варшавський саміт Тримор'я, Польща, 2017 рік.
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії