Народний Фронт закликає парламент продовжити дію закону про самоврядування на Донбасі
«Війна триває через злочинні дії Росії. Кремль несе повну відповідальність за війну та порушення всіх мирних домовленостей»
Парламент України має продовжити дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі для консолідованої протидії Кремлю.
Таку заяву оприлюднила фракція «Народний фронт» у Верховній раді України.
Депутати зазначають, що у своєму посланні до Верховної Ради, представленому 18 вересня, президент України виклав позицію стосовно продовження дії Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».
«Це – доконаний факт, що рішення парламенту не дозволило Путіну звинуватити Україну у зриві мирного врегулювання. Це рішення також допомогло зберегти і зміцнити режим міжнародних санкцій проти Росії», - вважають у НФ.
Фракція НФ має намір підтримати позицію Президента й цього року.
На переконання «Народного Фронту», «закон має чітко відповідати прийнятому за нашою ініціативою закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» і законодавчим актам, які чітко визначають факт агресії Росії проти України на Донбасі і в Криму».
«Донбас і Крим – окуповані. Росія – агресор. Закон треба продовжити. Війна триває через злочинні дії Росії. Кремль несе повну відповідальність за війну і порушення всіх мирних домовленостей. Наші рішення, натомість, виявляють перед усім світом агресію Росії», - наголошується у заяві.
На думку її авторів, цінність цього документа в тому, що «він не дає шансів Росії уникнути відповідальності. Саме тому Кремль звивається і шукає будь-яких способів вирватися з-під міжнародного тиску. Саме тому вони вчиняють теракти. Саме тому активізують свою агентуру, щоб підірвати нашу позицію. Саме тому вони намагаються провести на Донбасі чергові фейкові вибори, на яких голосуватимуть російські війська».
Непродовження закону, вважають у фракції, «грає прямо на руку Кремля і тим у світі, хто шукає приводи звинуватити жертву, а не агресора».
Автори заяви нагадують, що «будь-які остаточні рішення стосовно мирних угод та «особливого статусу» можуть бути ухвалені лише Верховною радою України, якщо на те буде воля українського народу. Це – вимога Конституції».
«Гаранти нашої незалежності та безпеки – українська воля та сильне українське військо. Ухвалення цього закону – це непросте рішення у співпраці з нашими західними колегам. Це необхідно для консолідованої протидії Кремлю. Україна дотримується свого слова. Своїх зобов’язань мають дотримуватися і наші партнери», - йдеться у заяві фракції НФ.
Фото Андрія Кравченка
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд