Яценюк: метою України є членство в НАТО

01.09.2015 | 11:05
Арсеній Яценюк приймає парад курсантів Одеської військової академії. 1 вересня 2015 р. Фото Андрія Кравченка

Напад на одну з країн-членів Альянсу є нападом на Альянс в цілому – стаття 5 Вашингтонського договору

Метою України є членство в НАТО.

Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк 1 вересня 2015 року під час робочої поїздки до Одеси.

«Наша мета - отримання членства в Північноатлантичному альянсі», - сказав Яценюк.

Свою позицію глава українського уряду висловив на відкритті нового навчального року в Одеській військовій академії, яке транслювалися в прямому ефірі українських телеканалів.

За словами Яценюка, вступ до Альянсу надасть можливість українським Збройним силам стати «частиною однієї з найбільш потужних колективних систем безпеки».

При цьому прем’єр нагадав, що «відповідно до статті 5 Вашингтонського договору, напад на одну з країн-членів Альянсу є нападом на Альянс в цілому».

Яценюк зазначив також, що запровадження позаблокового статусу попереднім парламентом України була злочином.

«Геостратегічною помилкою, я б навіть назвав – злочином – було ухвалення в 2010 році тодішнім парламентом рішення щодо запровадження так званого позаблокового статусу України», - сказав Яценюк.

«Невизначені статуси і відсутність конкретної системи захисту, - наголосив він, - призвели до того, що Росія порушила всі міжнародні угоди та Статут ООН і здійснила військову інтервенцію проти України».

«Саме тому, - додав прем'єр-міністр, - минулого року (2014-го – ред.) український парламент скасував позаблоковий статус України».

За повідомленнями ЗМІ, останнім часом підтримка вступу України до НАТО в українському суспільстві значно зросла. За даними дослідження, проведеного наприкінці липня, на ймовірному референдумі про вступ України до НАТО за це проголосували б 64 відсотки його умовних учасників, проти були б 28,5 відсотка.

Наприкінці 2014 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

Як відомо, раніше нинішній президент Петро Порошенко заявляв, що питання вступу в НАТО буде обов'язково вирішуватися на референдумі.

Фото Андрія Кравченка

Читайте також