Рада закріпила в Конституції курс України на Євросоюз та НАТО
Перед голосуванням за зміни до Конституції виступив президент Петро Порошенко
Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції щодо курсу України на членство в Європейському Союзі та НАТО.
Рішення підтримали 334 народні народних депутати при необхідних 300, передає кореспондент ARMIYA’UA.
Перед голосуванням у парламенті виступив ініціатор законопроекту президент Петро Порошенко.
Повна назва закону: «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)».
Законом вносяться зміни до Конституції України, якими закріплюється незворотність стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в ЄС та НАТО.
Із Перехідних положень Конституції виключається пункт, який передбачав використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди згідно з міжнародними договорами.
У Преамбулі Конституції закріплюється формулювання щодо європейської ідентичності українського народу та незворотності європейського та євроатлантичного курсу України.
До статті 102 Конституції додається формулювання, що гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО є президент України.
У залі парламенту під час голосування в четвер, 7 лютого, були присутні члени Кабміну. Серед запрошених – прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк.
Згідно з програмою кандидата в президенти чинного глави держави Петра Порошенка, Україна подасть заявку на членство в Євросоюзі 2023 року, а вже після вступу в ЄС розпочне виконувати план дій щодо членства в НАТО.
Фото Андрія Кравченка
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд