В Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій - Фото

За різними оцінками, Україна заплатила за Перемогу життям від 8 до 10 мільйонів людей
У четвер, 9 травня, в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановлений відповідно до Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».
Для України Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни став Радянський Союз, напавши на Польщу та окупувавши частину її території, згідно з таємним протоколом до пакту Молотова-Ріббентропа.
Слід зазначити, що Україна (не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу) зазнала найбільших втрат за роки Другої світової війни.
За різними оцінками, в Україні загинули від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення - близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.
Вихідці з України зробили значний внесок у перемогу над нацизмом. На боці Об’єднаних Націй вони воювали у складі армій Великої Британії та Канади - 45 тисяч осіб, Польщі - 120 тисяч, СРСР - близько 6 мільйонів, США - 80 тисяч і Франції - 6 тисяч, а також в самій Україні в лавах УПА перебували до 100 тисяч осіб.
Як зазначає Український інститут національної пам’яті, новий зміст відзначення Дня перемоги над нацизмом включає в себе переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів та чесний діалог навколо складних сторінок минулого.
Сьогодні вшановується пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслюється солідарність та бойове братерство усіх Об’єднаних Націй - як держав, так і бездержавних тоді народів. Разом з тим, переноситься акцент з історії воєнних дій на історії конкретних людей, а відтак пропонується відмовитися від святкування на користь вшанування пам’яті.
Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вже кілька років поспіль є квітка червоного маку - загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів. Її графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.
Фото: Андрій Кравченко
Вступ до Євросоюзу підтримують майже 60% українців - опитування
Водночас, дослідження підтверджує традиційне розходження у ставленні до євроінтеграції мешканців Заходу та Сходу України
Азарову оголошено підозру у державній зраді за Харківські угоди
Підозру у державній зраді через Харківські угоди було раніше оголошено також президентові-втікачу Віктору Януковичу
СБУ почала розслідувати Харківські угоди на наявність державної зради
За висновком експертів, Харківський пакт у майбутньому сприяв анексії Росією українського Криму 2014 року
Зеленський вакцинувався від коронавірусу
Глава держави отримав щеплення у вівторок, 2 березня, вакциною Covishield розробки компанії Oxford/AstraZeneca
Більше половини українців вдома розмовляють тільки українською мовою
Згідно з останнім дослідженням соціологів, російською мовою вдома спілкується 23,5% українців