В РНБО обговорили з урядовцями США реформування української оборонки

10.08.2019 | 21:53
Photo Andrew Kravchenko

Данилюк: Укроборонпром має стати прикладом ефективної системи управління державною компанією

У Раді національної безпеки та оборони (РНБО) України 9 серпня відбулася нарада, на якій із представниками США обговорили реформування військово-промислового комплексу України.

Про це інформує пресслужба РНБО.

Уряд США представляли старший радник з питань ВПК України Дональд Вінтер, тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, співробітники американського посольства та оборонних відомств.

Ключовими темами наради стали процес реформування загальної системи управління у сфері ВПК, зокрема, ДК «Укроборонпром». Учасники обговорили перспективні напрями розвитку Концерну та процес формування нової моделі державного управління в сфері ВПК.

За підсумками наради було ухвалено рішення щодо державного органу, який має виконувати функцію акціонера ДК «Укроборонпром», структури та принципів формування й роботи наглядової ради, побудови маркетингової стратегії та системи продаж у ДК «Укроборонпром». Крім того, учасники наради досягли згоди щодо питання проведення всебічного аудиту Концерну.

«Укроборонпром» повинен стати прикладом ефективної системи управління державною компанією. Враховуючи специфіку, це має бути бізнес із чіткою основною місією – забезпечення українських військових усім необхідним», - підкреслив Секретар РНБО.

Данилюк подякував Дональду Вінтеру та американському уряду за надання кваліфікованої експертної допомоги у реформуванні військово - промислового комплексу України.

Як відомлялося, у лютому - березні 2019 року програма «Наші гроші» оприлюднила розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили щонайменше 250 млн грн під час війни на Донбасі. У програмі йшлося, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії й у два - чотири рази дорожче перепродували їх заводам «Укроборонпрому».

Згідно із розслідуванням, у схемі брали участь, зокрема, нинішній глава «Укроборонпрому» Павло Букін, тодішній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та його син Ігор.

7 березня директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник повідомив, що його відомство відкрило два кримінальні провадження на підставі матеріалів розслідування «Наших грошей», а також провело майже 20 обшуків, зокрема за місцем проживання Гладковських. За словами Ситника, у розслідуваннях фігурують 10 підприємств, які входять до структури «Укроборонпрому», збитки становлять майже 1 млрд грн.

Фото Анадрія Кравченка

Читайте також