Україна і Туреччина планують спільне виробництво літаків, танків і ракет

24.10.2016 | 14:12

Турчинов: працюємо над втіленням конкретних проектів та залученням турецьких інвестицій в український ОПК

Україна і Туреччина планують спільне виробництво різної зброї та військової техніки, зокрема, літаків, танків і ракет.

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після зустрічі з Головою комітету з питань оборонної промисловості Турецької Республіки Ісмаілом Деміром.

«Ми працюємо в напрямку реалізації конкретних проектів та широкого спектру задач, зокрема, у частині виробництва бронетехніки, ракетобудування, літакобудування та інших», - поінформував Турчинов.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили питання співробітництва провідних підприємств оборонно-промислового комплексу України та Туреччини та реалізації низки спільних проектів у сфері військово-технічної співпраці, повідомляє прес-служба РНБО.

Як зазначив Турчинов, українська сторона вважає перспективним напрямком співпраці створення спільних підприємств з Туреччиною, «які б займались виробництвом боєприпасів, безпілотних літальних апаратів, ракетобудівництвом, танкобудівництвом, засобами зв'язку тощо».

У цьому контексті сторони обговорили питання залучення турецьких інвестицій в оборонно-промисловий комплекс України.

Зі свого боку, І.Демір наголосив, що зустрічі з Секретарем РНБО України «завжди завершуються реалізацією обговорюваних тем».

«Координаційна група, яка була створена після нашої зустрічі, зараз плідно працює і виходить на реалізацію конкретних проектів», - сказав І.Демір.

За його словами, Туреччина зацікавлена у розвитку співробітництва з Україною у сфері оборонної промисловості.

«Ми цінуємо співпрацю з Україною та зацікавлені в суттєвому розширенні взаємовигідного співробітництва», - зазначив керівник турецького оборонпрому.

«Ми бачимо, що наші країни можуть забезпечити реалізацію багатьох масштабних проектів, що дасть велику синергію та зміцнить їх оборонний потенціал», - підкреслив І.Демір.

Як повідомляла ARMIYA’UA, в рамках міжнародної виставки «Зброя та Безпека-2016», яка проходила в Києві у жовтні 2016 року, фірма «Укрінмаш» та турецька компанія Havelsan Hava Elektronik Sanayi підписали угоду про співпрацю у виробництві пасивної радіолокаційної станції на потужностях підприємств «Укроборонпрому». Також «Укроборонсервіс» і словацька Grand Power підписали договір про спільне виробництво вогнепальної зброї в Україні.

Фото прес-служби РНБО

Читайте також