Верховна Рада ухвалила закон про імпічмент президента України
Законопроєкт був унесений до парламенту президентом Володимиром Зеленським
Верховна рада України 10 вересня ухвалила закон «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)».
Рішення підтримали 245 народних депутатів при необхідних 226.
Закон передбачає, що ВРУ може усунути Президента з посади в порядку імпічменту виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу.
Також передбачено, що з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування створюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія (ТСК), до складу якої входитимуть народні депутати (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій та груп), спеціальний прокурор та спеціальні слідчі. ТСК готуватиме висновки та пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення Президентом державної зради або іншого злочину.
Пленарне засідання ВРУ, на якому розглядатимуться вказані висновки та пропозиції, буде відкритим (за винятком випадків, коли висновки та пропозиції або додані до них матеріали міститимуть інформацію, що становить державну або іншу таємницю, яка охороняється законом).
Після ухвалення рішення про звинувачення Президента парламент звертатиметься до Конституційного Суду (для одержання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування та розгляду справи про усунення Президента з поста в порядку імпічменту) та Верховного Суду (для отримання висновку про те, що діяння, у яких звинувачується Президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).
Згідно з законом, рішення про імпічмент Президенту ухвалюватиметься лише у разі, якщо висновки КС та ВС засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України.
Рішення вважатиметься ухваленим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.
Також законом передбачено, що у разі неприйняття Радою постанови про усунення Президента з поста в порядку імпічменту головуючий від імені парламенту має вибачитися перед главою держави.
Фото (архівне) Андрія Кравченка
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії