До масових заворушень у США може бути причетна Росія - Чалий
«Сліди ведуть іззовні» – відомий український дипломат спілкувався з американськии експертами
До масових заворушень у Сполучених Штатах Америки може бути причетна Росія.
Про це в інтерв'ю «Прямому» розповів колишній надзвичайний та повноважний посол України у США Валерій Чалий.
«У масових заворушеннях у США через вбивство Джорджа Флойда у США цілком ймовірна», - сказав Чалий, відповідаючи на запитання, чи є російський слід у нинішніх масових акціях у США.
«Якщо говорити про американських експертів, то вони говорили, що ці сліди ведуть ззовні, причому називали різні країни, у тому числі й Росію. А я можу сказати, що це ж не треба прямо зараз щось там робити. Я на своєму прикладі можу вам розказати. Вже можу. Дуже складно реагувати правовими методами на атаки через інформаційні інструменти. В моєму випадку як посла України у США, на мене здійснювалася реальна атака. Причому вона йшла різними способами з боку Росії або людей, які фінансуються з боку Росії. Тобто в Америці. Тому я і кажу, що це все може відбуватися», - заявив Чалий.
Він зазначив, що «створювалися або працювали пранкери так звані, які постійно намагалися знівелювати успіхи чи якось зробити з цього історію, яка була би токсичною».
«Але – конкретний випадок. Створюється на основі Facebook – і це дуже швидко та дуже легко зробити, як виявляється – месенджер. І в моєму випадку від імені посла України у США запрошували на роботу американців. І треба було зробити перший внесок, якусь суму для початку цього. Потім які наступні роки? Ті люди, які не отримують цю роботу, вони подають в суд. Тобто це була спецоперація реально зроблена. І коли я попросив американських колег допомогти – вони допомогли. Що ми визначили? Група організована працює з Європи… росіян. Працює з Європи.
Але з правової точки зору їх неможливо взяти за зябри, що називається. Тому що треба показати, що це шахрайство, довести це. А якщо люди сидять у Європі чи в Росії, чи в Ірані, чи деінде, то їх дуже важко прив’язати туди. Тому навіть правова система американська не готова повністю до реагування на такі атаки. І тому наш кібердіалог, який ми зробили зі США, і маємо підтримку та кошти Сполучених Штатів, – це інструмент, який може бути використаний для того, щоб ми наше стратегічне партнерство в цій сфері розвивали, щоб не давати таких можливостей. Тому на ваше питання я не буду стверджувати, але можу допустити, що такі операції проводились», - резюмував Чалий.
Раніше повідомлялося про введення комендантської години у 25 містах 16 штатів, у тому числі Міннеаполісі, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Денвері, Майамі, Атланті, Чикаго, Клівленді, Портленді, Філадельфії, Піттсбурзі, Нешвіллі, Сіетлі.
Мер Міннеаполіса Джейкоб Фрей у зв'язку із заворушеннями ввів у місті режим надзвичайної ситуації.
Протести спалахнули після того, як місцевий мешканець Джордж Флойд помер під час затримання поліцейськими в ніч на 28 травня: один з правоохоронців застосував до Флойда задушливий прийом і не реагував на прохання затриманого припинити. Флойда затримали через те, що він намагався оплатити покупки у магазині підробним чеком.
На початку червня генеральний прокурор США Вільям Барр заявляв про вплив екстремістських угруповань на протести з метою розв’язати громадянську війну.
Світові видання неодноразово також наводили факти втручань Росії у масові протести в країнах Латинської Америки, Європи, зокрема в Каталонії, у Франції.
Фото people.onliner.by
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд