Безпека у Чорному морі стає для НАТО ще актуальнішою - Барбора Маронкова
У дебатах на Круглому столі в Києві 25 червня взяли участь фахівці провідних аналітичних центрів України, представники НАТО, дипломати
Питання безпеки у Чорному морі завжди були важливими для НАТО, а сьогодні вони стають для Альянсу ще актуальнішими.
Про це заявила директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова на круглому столі «Відносини Україна - НАТО в контексті безпекової ситуації у Чорноморському регіоні», повідомляє ARMIYA’UA.
«Я не думаю, що є якийсь сенс мені як представниці НАТО розповідати вам, чому ми розглядаємо Чорне море як важливий регіон. Разом із Балтійським морем та Середземноморським регіоном, Чорне море є природнім місцезнаходженням для всього Євроатлантичного регіону. То щоб не відбувалося в повітрі, на суші чи у воді, ми завжди переймаємося цим питанням і мусимо це усвідомлювати особливо після 2014 року. Після російської незаконної анексії Криму питання це стало іще актуальнішим», - сказала Барбора Маронкова.
Таким чином, зазначила вона, НАТО продовжує розбудовувати систему безпеки та розвивати партнерську взаємодію у Чорноморському регіоні, оскільки бачить «все більш агресивні дії, у тому числі на морі».
«Тож Чорне море, вочевидь, є природньою територією для концентрації НАТО, для фокусування НАТО», - наголосила дипломатка.
У справі забезпечення безпеки серед союзників Альянсу Барбора Маронкова назвала три «чорноморські нації» – Туреччину, Румунію, Болгарію, а також «двох найважливіших партнерів» – Грузію та Україну.
Говорячи про конкретні кроки взаємодії, дипломатка вказала, зокрема, на надання Україні статусу партнера НАТО з розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, EOP) у червні цього року.
Відео Круглого столу можна переглянути ТУТ.
На знімку вгорі: літак-винищувач з атомного авіаносця Військово-морських сил США «Гаррі Трумен» здійснює демонстраційний політ для урядової делегації України на одній із баз НАТО у Середземному морі, грудень 2015 року.
Фото Андрія Кравченка
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд