Україна прагне брати участь у формуванні стратегічної концепції НАТО – Стефанішина
Україна є тією силою, яка може суттєво посилити євроатлантичну безпеку завдяки своєму практичному досвіду
Україна прагне долучитися до аналітичного процесу NATO reflection process, який стане основою для формування стратегічної концепції НАТО-2030.
Про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, повідомляє «Європейська правда».
За її словами, це питання обговорювалося під час візиту до штаб-квартири НАТО.
«Ми з паном Столтенбергом та іншими колегами у штаб-квартирі НАТО обговорили важливість залучення України до аналітичного процесу, який стане основою для формування стратегічної концепції НАТО-2030.
Україна є тією силою, яка може суттєво посилити євроатлантичну безпеку завдяки своєму практичному досвіду, вже наявним спроможностям у сфері безпеки і оборони, готовності до трансформації та партнерства у регіонах поза власними кордонами», - сказавла Ольга Стефанішина.
Вона додала, що Україні важливо ефективно виконувати річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО, які наближують Україну до членства.
Як відомо, 12 червня Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. Крім України, статус партнерів розширених можливостей мають також Австралія, Фінляндія, Грузія, Йорданія та Швеція.
Як писала ARMIYA’UA, Київ та НАТО мають достатньо тривалу історію тісних стосунків у співпраці на шляху євроатлантичної інтеграції України.
На знімках: літаки-винищувачі з атомного авіаносця ВМС США «Гаррі Трумен» здійснюють демонстраційні польоти для урядової делегації України на одній із баз НАТО у Середземному морі, грудень 2015 року.
Фото Андрія Кравченка
На цю тему:
Порушений суверенітет не завадить Україні вступити до НАТО – Барбора Маронкова
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії