Яценюк закликає Парламент без дискусій ухвалити «безвізові» закони

Той хто не голосуватиме, виступає проти того, щоб українці стали частиною об'єднаної великої Європи
Той, хто не голосує за закони, необхідні для візової лібералізації, – виступає проти того, щоб українські громадяни не просто отримали право безвізових поїздок до ЄС, а дійсно стали частиною об'єднаної великої Європи.
Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк за підсумками зустрічі з главами урядів Балтійських держав в рамках робочого візиту до Риги у четвер, 5 листопада, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.
Яценюк наголосив, що лібералізація візового режиму – це зобов’язання української влади перед українськими громадянами.
«Той, хто не голосує за закони, які підготовлені українським урядом разом із європейськими і західними експертами, той, хто не підтримує ухвалення цих законів, - виступає проти того, щоб українські громадяни не просто отримали право безвізових поїздок до Європейського Союзу, а дійсно стали частиною об'єднаної великої Європи», - сказав Яценюк.
Глава уряду України звернувся до Парламенту «проявити мудрість і політичну відповідальність».
«Не може бути взагалі дискусії. Якщо немає ухвалених законів, немає безвізового режиму. Якщо є прийняті закони, і ці закони відповідають критеріям Європейського Союзу, то у нас дуже високі шанси отримати безвізовий режим», - заявив Яценюк.
Це питання обговорювалося під час зустрічі Яценюка з прем’єр-міністром Латвії Лаймдотою Страуюма, главою уряду Литви Альгірдасом Буткявічюсом та главою естонського уряду Тааві Рийвасом.
Яценюк наголосив, що ця темм має два аспекти, і перший із них – «суто технічний».
«Я наполягаю на тому, що ці закони повинні бути прийняті, щоб ніхто з різних експертів не сказав, що Україна не виконала технічні критерії», - сказав Яценюк.
«Другий аспект – політичний. Якщо буде хоча б одна зачіпка, що Україна не виконала технічні критерії, дехто може виступити і сказати, що саме через невиконання технічних критеріїв ми не прийняли рішення про надання безвізового режиму», - підкреслив прем'єр-міністр України.
Яценюк наголосив, що його партнери й колеги з ЄС «запевнили, що якщо ви виконаєте технічні критерії, то політичних умов при наданні безвізового режиму не буде». «Я в цьому переконаний», - додав глава уряду України.
Відповідаючи на запитання журналіста, Яценюк підкреслив, що для ухвалення цих законів Парламент може зібратися на позачергову сесію: «Зберуться завтра, післязавтра на позачергову сесію, до вівторка. Будуть голосувати на благо українського народу».
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд