Відреставрована Андріївська церква в Києві відчиняє двері для відвідувачів

15.12.2020 | 13:28
Photo Andrew Kravchenko

Видатну культову споруду столиці України, споруджену за проектом Растреллі у стилі бароко, внесено до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

З вівторка, 15 грудня,  у Києві після кількарічної реставрації відчиняє двері для відвідувачів Андріївська церква.

Про це повідомляє видання Risu.ua.

Офіційне відкриття культової установи після реставрації відбулося 12 грудня 2020 року.

Щонеділі та на свята тут відбуватимуться богослужіння, а в інші дні храм працюватиме як музей.

Реставрація Андріївської церкви тривала 11 років. За цей час майстри відновили оригінальний колір стін, укріпили схил, фундаменти церкви та стилобату. Також проведено реконструкцію іконостасу авторства видатного архітектора Бартоломео Растреллі, якому повернуто автентичне розташування ікон.

У будівлі встановлено сучасне освітлення. Для людей з вадами зору та дитячих екскурсій майстри вилили з гіпсу окремі елементи оздоблення храму, щоб до них можна було доторкнутися та відчути їхню форму.

Андріївська церква, що розташована на Андріївському узвозі у Києві, споруджена за проектом архітектора Бартоломео Растреллі у стилі бароко. Вона є пам’яткою архітектури та монументального живопису XVIII ст. світового значення, входить до складу Національного заповідника «Софія Київська». Церкву внесено до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Незабаром Україна подаватиме номінаційне досьє для включення Андріївської церкви до основного переліку.

Фото Андрія Кравченка

Читайте також