СБУ почала розслідувати Харківські угоди на наявність державної зради

12.03.2021 | 21:37
Photo Efrem Lukatsky

За висновком експертів, Харківський пакт у майбутньому сприяв анексії Росією українського Криму 2014 року

Служба безпеки України розпочала досліджувати обставини підписання та ратифікацію Харківських угод 2010 року.

Про це інформує пресцентр СБУ.

«Головне слідче управління Служби безпеки України розпочало досудове розслідування за фактом вчинення державної зради у період з 2008 по 2010 роки. Кримінальне провадження відкрито щодо службових осіб органів державної влади», - мовиться в повідомленні.

Слідчі досліджують, зокрема, обставини підготовки та підписання 21 квітня 2010 року «Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 2042 року», дотримання регламенту та процедур під час її затвердження депутатами Верховної Ради.

За попередніми даними слідства, підписання цього документу призвело до збільшення кількості особового складу військових формувань та спецслужб РФ, причетних до анексії території АР Крим.

«З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження проводяться відповідні слідчі та процесуальні дії», - зазначили в СБУ.

Як повідомлялося, РНБО 11 березня доручила СБУ вивчити обставини голосування народних депутатів VI скликання за Харківські угоди та у разі підтвердження наявності ознак державної зради – порушити проти них кримінальні справи за ст.111 Кримінального кодексу України.

Харківські угоди, які ще називають Харківський пактом, були підписані 21 квітня 2010 року у Харкові президентом України Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим. Документ продовжив російську військову присутність у Криму з 2017 до 2042 року. За висновком експертів, це у майбутньому сприяло анексії Росією українського Криму 2014 року.

Фото Єфрема Лукацького

Читайте також