Вступ до Євросоюзу підтримують майже 60% українців - опитування

03.04.2021 | 20:38
Photo Volodymyr Kravchenko

Водночас, дослідження підтверджує традиційне розходження у ставленні до євроінтеграції мешканців Заходу та Сходу України

На сьогодні вступ України до Європейського Союзу підтримують 59% громадян.

Такі дані опитування оприлюднив Центр Разумкова.

«59% респондентів вважають, що Україні потрібно вступати до Європейського Союзу, 26% дотримуються протилежної точки зору», - йдеться у повідомленні.

Дослідження показало, що прибічників євроінтеграції традиційно більше на Заході та в Центрі України. У південних та східних областях їх відчутно менше:

На Заході та в Центрі України за вступ до ЄС виступають відповідно 84% та 63% громадян. Їхню думку тут не поділяють 8,5% та 19% відповідно.

На Півдні частки перших і других суттєво не відрізняються (відповідно 41,5% і 42%).

На Сході доволі більше тих, хто вважає, що не потрібно вступати до Євросоюзу – відповідно 38,5% та 46%.

Опитування показало: чим молодші респонденти, тим більше серед них тих, хто вважає, що потрібно вступати до ЄС (частка таких зростає від 44% серед тих, кому 60 і більше років, до 76% серед тих, кому від 18 до 29 років). При цьому у всіх вікових групах частка тих, хто виступає за вступ до ЄС, перевищує частку тих, хто виступає проти.

У разі проведення референдуму стосовно вступу України до ЄС, 59% серед усіх опитаних (або 80% серед тих, хто має намір взяти участь у референдумі) проголосували би за вступ, і відповідно 26% і 17% – проти вступу. При цьому якщо серед прихильників вступу до ЄC 96% висловили намір взяти участь в такому референдумі, то серед противників – лише 46% (приблизно стільки ж, скільки і тих, хто не має наміру взяти в ньому участь – 47%).

Чим молодші респонденти, тим більше серед них тих, хто має намір проголосувати за вступ до ЄС (їх частка зростає від 44% серед тих, кому 60 та більше років, до 75% серед тих, кому від 18 до 29 років). Серед представників електорату партії «Європейська солідарність» 91% мають намір голосувати за вступ до ЄС (проти – 5%). Серед тих, хто на парламентських виборах має намір голосувати за партію «Слуга народу» – відповідно 78% та 13%, за ВО «Батьківщина» – відповідно 60% та 21%. Тоді як серед представників електорату партії «Опозиційна платформа – за життя» переважна більшість проголосувала би проти – відповідно 15% та 73%.

При цьому громадяни України зі стриманим оптимізмом оцінюють перспективи розвитку відносин України і Європейського Союзу на найближчі роки: частіше (39%) вони вважають, що ці відносини залишаться без змін, 26% дотримуються думки, що вони поліпшаться, а 10% – що погіршаться.

Частка тих, хто вважає, що вони покращаться, найвища на Заході(34,5%), нижча у Центральному регіоні (27,5%) і найнижча – на Півдні (22%) та Сході (17,5%). У цій же регіональній послідовності зростає частка тих, хто вважає, що вони погіршаться (відповідно 4%, 6%, 15% і 21%). Частка «єврооптимістів» тим вища, чим молодші респонденти (вона зростає від 19% серед тих, кому 60 і більше років, до 34% серед тих, кому від 18 до 29 років).

Найбільше «єврооптимістів» серед представників електорату партії «Слуга народу» (48%). Серед тих, хто на парламентських виборах має намір голосувати за партію «Європейська солідарність», їх 38%, за ВО «Батьківщина» - 23%, за партію «Опозиційна платформа - за життя» - лише 8%, повідомляють соціологи.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Фото Володимира Кравченка

Читайте також

Революція Гідності. Згадаймо головне

21.11.2021 | 12:28

Ніколи не кажіть, що ідеали Майдану сплюндровані, його надії не справдилися, а рішення не виконані. Це – неправда!  / Укрінформ підготував матеріал до видатної дати