Агресія Росії об’єднала українців у необхідності вступу до НАТО - Хомчак
Сьогодні Збройні сили України активно співпрацюють з НАТО за всіма ключовими напрямами оборонної реформи
Розв’язання Росією кривавої війни не лише об'єднала українців, але й переконало їх у необхідності вступу до НАТО.
Про це заявив головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак 4 квітня у зверненні з нагоди Дня створення Організації Північноатлантичного договору.
«У лютому 2014 року вперше з повоєнних часів міжнародно визнані кордони в Європі були порушені. Російська Федерація тимчасово окупувала та спробувала незаконно анексувати Крим і Севастополь, окупувала частину території суверенної держави та розв’язала криваву війну. Це не тільки об’єднало українців у спротиві підступному загарбнику, а й переконало у необхідності вступу до Північноатлантичного альянсу», - заявив Хомчак.
Він поінформував, що сьогодні ЗСУ активно співпрацюють з НАТО за всіма ключовими напрямами оборонної реформи.
«Основними напрямами взаємодії є активізація військового діалогу на стратегічному рівні, співпраця з Альянсом у Чорноморському регіоні, інтенсифікація колективних заходів підготовки військ (сил), у тому числі участь у навчаннях НАТО за тематикою статті 5 Північноатлантичного договору, обмін інформацію, розширення представництва в багатонаціональних органах військового управління НАТО», - повідомив Хомчак.
Головнокомандувач зазначив, що 2021 року українські військові братимуть участь у 15 багатонаціональних навчаннях за межами країни та 9 на території України.
«Ми продовжуємо участь у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки під проводом НАТО в Косово та Афганістані, також розглядається питання приєднання до операцій (місій) в Іраку та «Морський охоронець» у Середземному морі. Така співпраця носить мирний характер, працює на зміцнення обороноздатності України та всебічно сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства в Альянсі», - вважає Хомчак.
Статус партнера з розширеними можливостями, який отримала Україна, додав генерал, дає можливість ефективно використовувати доступні для держав-партнерів механізми та інструменти взаємодії.
Як він наголосив, «вступ до НАТО зміцнить не лише Україну – він так само посилить Організацію Північноатлантичного договору. За останні роки Збройні сили України стали справжнім щитом Європи, а наша країна – активним контриб’ютором євроатлантичної безпеки».
Північноатлантичний Альянс був утворений як політично-військовий союз демократичних держав з метою спільно відповідати на виклики та загрози після II Світової війни. 4 квітня організація НАТО відзначила своє 72-річчя.
На знімку: літак-винищувач з атомного авіаносця ВМС США «Гаррі Трумен» здійснює демонстраційний політ для урядової делегації України на одній із баз НАТО у Середземному морі, грудень 2015 року.
Фото Андрія Кравченка
На цю тему:
Порушений суверенітет не завадить Україні вступити до НАТО – Барбора Маронкова
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії