В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через відповідний план дій
У документі за підсумками червневого Саміту-2021 підтверджується рішення, ухвалене 2008 року на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна стане членом Альянсу
Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу.
Копія документа представлена журналістам, повідомляє «Європейська правда».
У цьому рішенні – вперше за останні роки – щодо України вжито ті самі формулювання, які лунають стосовно Грузії.
«Ми підтверджуємо рішення, ухвалене у 2008 році на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна стане членом Альянсу і при цьому План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу», - йдеться у документі.
У рішенні жодного попереднього саміту НАТО після 2008 року не лунало таких формулювань щодо України. Щодо Грузії таке формулювання звучить з 2018 року.
Рішення саміту також закликає Україну рухатися до членства через виконання Річних національних програм.
«Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО (КУН) залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках КУН, для досягнення своєї мети - впровадження принципів і стандартів НАТО», - мовиться в комюніке саміту.
Спільне рішення союзників також закликає Україну проводити подальші «широкомасштабні, стійкі та неповоротні реформи», як у секторі безпеки та оборони, так і в інших сферах. У рішенні, зокрема, коротко згадана потреба «поваги до меншин». Таку вимогу, як відомо, послідовно висуває Угорщина, втім, у цьому рішенні немає деталізації, на якій Будапешт наполягав раніше.
Також Альянс наголошує, що Партнерство розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, EOP), яке Україна отримала у 2020 році, «додає імпульсу до нашої і без того амбіційної співпраці та просуває подальшу (військову) взаємосумісність».
На знімку: літак-винищувач з атомного авіаносця ВМС США «Harry Truman» здійснює демонстраційний політ для урядової делегації України на одній із баз НАТО у Середземному морі, грудень 2015 року.
Фоно Андрія Кравченка
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії